Yaşam

Emlak için en iyi uygulamalar

Günümüzde artık her türlü iş ve işlemimizi gerçekleştirmek için mobil telefonlarımızı kullanıyoruz. Mobil telefonlarımız üzerinden ev alışverişimize kadar gerçekleştirebildiğimiz bu devirde bu uygulama furyasından faydalanan alanlardan biri de emlak sektörü olmuştur.

Emlak ilanlarını internet üzerinden pratik bir şekilde bulmak için en iyi uygulamalardan bahsettiğimiz yazımızdaki uygulamaları kullanarak kolayca bulabilirsiniz.

En iyisi: Bird

Emlak ilanı arama noktasında yakın zamanda Türkiye’de yayın hayatına başlayacak olan Bird uygulaması, emlak ilanı aramanın Google’ı sayılabilecek Flatfy tarafından desteklenen bir uygulamadır.

Bird uygulamasını kullanarak özellikle konum kullanarak emlak araması yapmak isteyenler için ideal bir uygulama olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Henüz Türkiye’de yayın hayatına başlamayan Bird uygulaması, Ukrayna’da aktif bir şekilde kullanılıyor. Özellikle tr.flatfy.com sitesinin veri tabanını kullanan uygulamada aktif olarak internette yer alan tüm emlak ilanlarını konumlarıyla birlikte takip etmek mümkün.

Oldukça kullanıcı dostu bir uygulama olarak planlanan Bird uygulamasıyla emlak ilanı araması yapmayı özellikle büyükşehirlerde konum durumu gibi önemli bir parametre ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu da uygulamayı oldukça kullanıcı dostu bir hale getiriyor.

Tapusor

Türkiye Veri İşleme Merkezi (TUVİMER) Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen Tapusor uygulaması, emlak yatırımı yapmak isteyenler için bir karar destekleme sistemi olarak geliştirilmiştir.

Türkiye’nin bütün bölgelerinin kayıtlı tapu verilerini bünyesinde barındıran Tapusor uygulamasından gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen kişilerin yatırım yapmayı düşündükleri arsa ile ilgili detaylı bilgi edinmelerini sağlamak amaçlanmıştır.

Tapusor’un veri havuzunu sağlayan TUVİMER, Yıldız Teknik Üniversitesi TeknoPark bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Bir karar destek sistemi olması nedeniyle kullanıcılara sadece yapacakları yatırıma ilişkin tavsiye niteliğinde bilgiler sunan Tapusor uygulaması, gayrimenkul alanında faaliyet gösteren herkesin başucu kaynağı niteliğinde olacaktır.

Hürriyet Emlak

Emlak ilanı araması yapan kişiler için çok geniş ilan seçeneği sunan Hürriyet Emlak sitesi, mobil uygulama alanında da alanının liderleri arasında yer almayı başarmıştır.

Halihazırda güçlü rakiplerine rağmen Türkiye’nin en fazla emlak ilanı sayısına sahip sitesi olan Hürriyet Emlak, aynı zamanda internet üzerinden emlak arayanları gelişmiş mobil uygulaması ile de destekliyor.

Hürriyet Emlak’ın kuruluş yılı 2006. Veri tabanında yer alan 1 milyondan fazla ilan ile mobil uygulama üzerinden emlak arama noktasında da en çok alternatif sunan uygulama yine Hürriyet Emlak.

Sadece emlak alanına yoğunlaşmasıyla dikkatleri üzerine çeken Hürriyet Emlak, tercih edilebilecek uygulamalar arasında yer alıyor.

Sahibinden

Sahibinden aslına bakılırsa sadece emlak ilanı değil; diğer pek çok farklı konuda alım-satım yapılabilen Türkiye’nin en eski ikinci el alışveriş platformu olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

2000 yılında henüz Türkiye internet ile yeni yeni tanışırken faaliyete başlayan sahibinden sitesi, 20 yıllık kurumsal geçmişi ile alım-satımda ilk tercih edilen uygulamaların başında geliyor.

Mobil uygulaması da oldukça güçlü olan Sahibinden sitesini kullanarak emlak ilanı bulmanız almanız ve satmanız oldukça olasıdır.

Sahibinden, Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından biri olarak alım-satımda yoğun bir şekilde tercih ediliyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesindeki kayıtlar üzerinden özellikle arsalarla ilgilenen kişiler için kayıt sorgulama imkânı sunan oldukça faydalı bir uygulama.

Bulunan parsellere ilişkin sorgulamaları kolay bir şekilde yapma imkanı sunan Tapu ve Kadastro Parsel Sorgulama uygulamasından elde edilen verileri pratik bir şekilde istediğiniz dosya formatında telefonunuza indirebiliyorsunuz.

Ayrıca ilgili arsanın coğrafi bilgisi, konum bilgisi, nitelik bilgisi ve pafta bilgisi gibi bilgileri detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bununla birlikte bu bilgileri yine kolay bir şekilde ayrı ayrı dosyalayabilirsiniz.

Bu haliyle özellikle sadece arsa alım-satımı ile uğraşanların devlet kayıtlarına erişimini sağlamasıyla telefonlarında mutlaka bulundurması gereken uygulamaların başında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü kayıt sorgulama uygulaması geliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu