Yerli Dizi

Emrah’ın dizisi Aşk ve Mavi ne kadar izlendi?

Uzun süren ekran ve dizi sessizliğini ATV’de başlayan Aşk ve Mavi dizisi ile bozan şarkıcı Emrah ilk reyting sınavına dün akşam itibarıyla çıkmış oldu. Peki, Emrah’ın dizisi Aşk ve Mavi dizisinin reyting performansı nasıl oldu? Dizi ne kadar izlendi? Aşk ve Mavi’nin ilk bölümüne haberin altındaki linkten ulaşabilirsiniz… işte, haberin detayı…

EMRAH UZUN BİR ARADAN SONRA REYTİNG KARNESİNİ ALDI

Başrollerini Emrah ve Burcu Kıratlı’nın paylaştığı, NTC Medya’nın yapımcılığında çekilen Aşk ve Mavi dizisinin yönetmen koltuğuğunda Hakan Arslan oturuyor. Dizinin senaryosunu ise Gül Abuz Semerci ve Yelda Eroğlu ikisine emanet edildi.

İŞTE, AŞK VE MAVİ DİZİSİNİN İZLENME ORANLARI

Aşk ve Mavi dün akşam yayınlanan ilk bölümüyle, Arka Sokaklar, Kiralık Aşk, O Ses Türkiye gibi önemli yapımlarla reyting yarışına girdi. Aşk ve Mavi; Total(genel) kategorisinde 5.32 reyting ve 12.55 share(izlenme payı) ile 4. sırada yer buldu.

Dizi, AB kategorisinde ise zirvede tutunamadı. 3.21 reyting ve 7.82 share ile ancak 14. sırada kendine yer bulabildi.

Dizide İmkansız bir aşkın kahramanları, Ali ve Mavi’nin öyküsü anlatılıyor.

Aşk ve Mavi’nin Genel hikayesi şöyle:

Ali, otuzlu yaşlarında zengin bir ailenin oğludur. Ahmet adında bir adamı öldürdüğü için uzun yıllar hapis yatmıştır. Hapishanenin son yıllarında mektuplaştığı Mavi ile tahliye olduğu gün tanışır ve ikili hemen evlenmeye karar verir. Mavi’nin hapishanede onca insan içinde mektuplaşmak için kendisini seçmesi tesadüf değildir. Mavi, yıllar önce ölen Ahmet’in kardeşidir. Amacı bu olaydan sonra hayatlarının kâbusa dönmesine neden olan adamı bulup evlendikleri gece öldürmektir; ancak bilmediği bir gerçek vardır. Asıl katil, Ali’nin abisi Cemal’dir. Ali, Cemal’in karısı ve çocukları olduğu için suçu üstüne alarak yıllarca onun yerine hapis yatmıştır. Aslında Ali, nikah işlemleri sırasında Mavi’nin kimliğini görüp her şeyi anlamış; ancak aşkı için susmuştur. Düğün gecesi ise Mavi, Ali’yi bıçaklar. Ali ufak bir yarayla kurtulur ve birlikte yaşamak şartıyla Mavi’den şikâyetçi olmaz. Mavi her ne kadar karşı çıkmaya çalışsa da, ikili arasında imkansız bir aşk başlayacaktır..

AŞK VE MAVİ’NİN OYUNCU KADROSU:

Oyuncular: Emrah (Ali Göreçki), Burcu Kıratlı (Mavi), Işıl Yücesoy (Refika Göreçki), Kenan Bal (Fazıl Göreçki), Cüneyt Mete (Cemal Göreçki), Alayça Öztürk (Safiye Göreçki), Uğur Uzunel (İsmet Göreçki), Birgül Ulusoy (Birgül), Necmettin Çobanoğlu (Mahmut), Ayşegül Ünsal (Hasibe), Osman Karakoç (İlyas), Yıldız Ustabaş, Gülderen Güler.

Aşk ve Mavi’nin ilk bölümü izlemek için tıklayın:

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu