Müzik

Emre Aydın’dan müzik ziyafeti… Ankaralı müzikseverlere bu akşam konser veriyor

Türk Rock müziğinin başarılı isimlerinden Emre Aydın, bu akşam konser veriyor. JoyTurk Akustik konserleri kapsamında 8 Ekim Cumartesi akşamı(bu akşam) Next Level Podyum’da 20.00’de sahne alacak. Sevilen yorumcu sevenlerine müzik ziyafeti verecek.

AFİLİ YALNIZLIKLA DİKKAT ÇEKTİ

2006 yılında “Hareket Vakti” coverı ile müzik piyasasına giriş yapan Aydın, tüm söz ve müziği kendisine ait olan “Afili Yalnızlık” solo albümü ile isminden söz ettirdi. Yalnızlık temasını işlediği albümünde şarkı sözleri ile büyük beğeni toplayan sanatçı, 2008 yılında MTV tarafından her sene düzenlenen Avrupa Müzik Ödülleri (EMA)’nde önce “Türkiye’nin En İyi Sanatçısı” ardından Liverpool’da yapılan finalde 21 ülkenin birincisini geride bırakarak “Avrupa’nın En İyi Sanatçısı” ödüllerine layık görüldü ve Türkiye’de bir ilke imza attı.

BU AKŞAM ANKARALI HAYRANLARI İLE BULUŞUYOR

Müzik kariyerine “Kağıt Evler” , “Beni Biraz Böyle Hatırla”, “Eylül Geldi Sonra” albümleri ile devam eden Aydın, sevilen şarkılarını 8 Ekim akşamı saat 20.00’de Ankaralı hayranları ile Next Level Podyum’da paylaşacak. Emre Aydın, ücretsiz olarak düzenlenen JoyTurk Akustik konserlerinin finalini gerçekleştirecek.

EMRE AYDIN’IN MÜZİK KARİYERİ BAŞARILARLA DOLU

2 Şubat 1981 tarihinde Isparta’da doğan Emre Aydın, 2002 yılında 6. Cadde isimli grubu ile Türkiye çapında düzenlenen “Sing Your Song” beste yarışmasında “Dönersen” parçası ile birinci oldu. “Hareket Vakti” coverı dışında tüm söz ve müziği kendisine ait olan yalnızlık temalı “Afili Yalnızlık” albümünü 2006 yılında yayınladı. Türkiye’de 50’ye yakın ödüle layık görülen sanatçı MTM’nin düzenlediği Avrupa Müzik Ödülleri’nde “Avrupa’nın En İyi Sanatçısı” ödülünü Türkiye’ye kazandıran ilk isim oldu. 2010’da yayınladığı “Kağıt Evler”, 2012 yayınladığı “Beni Biraz Böyle Hatırla” single’ı ile müzik listelerinde zirveye oturan sanatçı, 2013 yılında üçüncü solo albümü “Eylül Geldi Sonra” albümünü yayınladı. Temalı albümleri ile dikkat çeken Aydın, Sezen Aksu, Zülfü Livaneli ve Nazan Öncel gibi usta sanatçıların efsane eserlerinin coverlarına yer verdi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu