Televizyon

Emre Karayel’in sürpriz uğraşısı… Yetiştirdiği hayvanı duyunca şaşıracaksınız!

Fox TV’de yayınlanan bilgi yarışması “Sıradaki Gelsin” adlı yarışmayı sunan ünlü oyuncu Emre Karayel’in bilinmeyen bir yönü ortaya çıktı. Programda “Gazi Koşusunda yarışan atlet midir at mıdır?” şeklindeki bir soru Karayel’in sürpriz bir özelliğini ortaya çıkarmaya vesile oldu. Emre Karayel, program sırasında yarış atları yetiştirdiğini söyledi. Peki Emre Karayel kim; evli mi? Emre Karayel’in sevgilisi var mı? İşte detaylar…

Ünlü oyuncu Emre Karayel, amacının sahibi olduğu atın bir gün Gazi Koşusu’nu kazanması olduğunu dile getirdi. TV izleyicisinin sevdiği yapımlarda boy gösteren Karayel, “1 Erkek 1 Kadın” adlı fenomen komedi dizisiyle Türk izleyicisinin hafızalarına kazınmıştı.

EMRE KARAYEL KİMDİR?

Emre Karayel, 18 Ekim 1972 tarihinde, Qsmaniye iline bağlı Kadirli ilçesinde dünyaya geldi. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nin ardından Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’ne girdi. Bölümü tamamlamadan Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne geçti. Üniversiteyi 1999 yılında bitirdikten sonra TRT’de çalışmaya başladı. Karayel, TRT’de sunuculuğun yanı sıra çocuk programları hazırladı.

2000 yılında, TRT’de yayınlanan Ablam Böyle İstedi dizisiyle profesyonel oyunculuk hayatına adım attı. 2002 yılında Kuzenlerim ve 2003 yılında kendisini şöhrete taşıyan yapım olan Bir İstanbul Masalı’nda rol aldı. Gümüş, Kurtlar Vadisi Pusu ve Canım Ailem dizilerinde oynadı.

İlk sinema deneyimini 2006 yılında vizyona giren ve yönetmenliğini Onur Ünlü’nün üstlendiği Polis ile yaptı. Polis’i 2007 yılında Zincirbozan, 2008 yılında Usta ve 2009 yılının en çok ses getiren yerli yapımlarından birisi olan Başka Dilde Aşk takip etti.

Karayel, ayrıcaTestosteron, Othello, Ghetto ve Azizname gibi tiyatro oyununda yer aldı. Testosteron’daki rolü ile 13. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Müzikal Ya Da Komedi Erkek Oyuncusu ödülüne layık görüldü.

Emre Karayel, en son FOX’ta 8 Mart 2015’te final yapan ve baş rollerini Demet Evgar ile paylaştığı 1 Erkek 1 Kadın 2 Çocuk adlı dizide oynadı.

Karayel, şu an FOX’ta “Sıradaki Gelsin” adlı yarışmayı sunuyor. Karayel, geçmişte şarkıcı Öykü Gürman ile adı aşk dedikodularına karışmıştı. Daha sonra çift ayrıldı. Emre Karayel’in şuan sevgilisi Gökşen Ateş olarak biliniyor.

MEDYABEY

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu