Müzik

Emre Kaya yeni şarkısı “Esaret” ile müzik listelerini yine sallayacak

Son dönemin sevilen pop müzik yorumcularından Emre Kaya’a DMC etiketiyle yayınlanan “Esaret” albümünde yer alan “Esaret” isimli şarkısına klip çekti.

Yönetmenliğini Gülşen Aybaba’nın üstlendiği klibin 150 bin liraya mal olduğu haber veriliyor. “Esaret” şarkısının klibinde Emre Kaya’ya altı farklı ülkeden seçilen kendi ülkelerinde en iyi olan top modeller eşlik etti.

‘Esaret’ şarkısın sözü ve müziği Emre Kaya’ya, düzenlemesi ise Turaç Berkay Özer’e ait.

Müzik listelerinde aylardır zirvede olan ‘Yapboz’ ve “Apayrı”şarkılarının ardından Emre Kaya, yeni single şarkısı ‘Esaret’ ile yine hayranlarını mutlu etti.

Genç ve başarılı popçunun Esaret ile de müzik listelerinin zirvesine yerleşeceği bekleniyor.

 

EMRE KAYA KİMDİR?:

Emre Kaya, 1981 yılında Ankara‘da doğdu. Asıl ismi Emre Gülkaya‘dır. Müzik ile 6 yaşında cura çalarak tanışan Emre Kaya, sonrasında bağlama, keman, gitar ve klarnet çalmasını öğrendi.

Murat Dalkılıç, Bengü, Zeynep Dizdar, Niran Ünsal gibi isimlerle çalıştı. 2009 yılında “Sana Güvenmiyorum” adlı parçasıyla Radyo Üst Kurulunun vermiş olduğu “yılın en iyi bestecisi” ödülüne layık görüldü.

Sözü ve müziği kendisine ait olan “Toz” isimli başarılı single’ı ile uzun süre müzik listelerinin başında yer aldı.

Ocak 2013’te müzikseverlerle buluşan “Teşekkür Ederim” adlı albümünün ilk klibi albümle aynı adı taşıyan “Teşekkür Ederim” adlı parçaya çekildi ve şarkı sosyal medyada tıklanma rekoru kırdı.

2013 yılında bu şarkı ile Altın Kelebek‘ten “Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı” ödülünü de aldı.

Müziğin yanı sıra yüzücülük, otomobil ve motor sporları konusunda da iddialı olan Emre Kaya’nın bu spor dallarına ait birçok birinciliği bulunuyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu