İnternet

En çok izlenen Netflix filmleri belli oldu…Listede hangi filmler var?

Netflix, bünyesindeki en çok izlenen 10 orijinal yapımı duyurdu. Listenin zirvesine geçen aylarda yayınlanan Extraction filmi oturdu.

Netflix, zaman zaman kullanıcıları ile çeşitli istatistiklerini paylaşıyor. Platform bu defa da en çok izlenen 10 Netflix filmi hakkında bilgiler verdi. Kanala göre en çok izleyiciye ulaşmış olan film, 2020 yapımı Extraction oldu.

Dünya çapında 190’dan fazla ülkede toplam 180 milyonu aşkın aboneye sahip olan Netflix, son yıllarda giderek popüler bir hal almayı sürdürüyor. Dijital yayıncılık sektörünü adeta baştan şekillendiren kanal, hem dizi hem de film kültürü üzerine de dikkate değer yenilikler getirdi.

Ülkemizde de milyonlarca aboneye sahip olan kanal, kimi zaman yayınladığı istatistikler ile kullanıcılarını bilgilendiriyor. Buna göre Netflix aboneleri çoğunlukla aksiyon ve gerilim temalı filmlere ilgi duyuyor. Platform, en çok izlenenler listelerini güncel olarak arayüzü üzerinden sürekli paylaşsa da hangi yapımın kaç kişi tarafından izlendiğini pek fazla duyurmuyor.

Şimdi ise platform en çok izlenen filmlerin kaç kişiye eriştiğini de açık bir şekilde duyurdu. Buna göre listenin zirvesi 99 milyon kullanıcının izlediği Sam Hargrave imzalı aksiyon gerilim türündeki Extraction filmi oldu.

Senaryosunu Joe Russo’nun yazdığı ve başrolünde Chris Hemsworth’un yer aldığı film 24 Nisan 2020’de platformdaki yerini aldı. Extraction 2.5 ay gibi kısa bir sürede 99 milyon kullanıcı tarafından izlenerek ciddi bir başarı kazandı.

Listenin ikinci sırasında ise şu sıralar devam filmi ile gündeme gelen roman uyarlaması Bird Box yer alıyor. Yapım 89 milyon kişi tarafından izlendi. Onu 85 milyon izlenme ile Peter Berg’ün Spenser Confidential filmi takip ediyor.

Martin Scorsese’nin geçen yıl çok konuşulan bol ödüllü yapımı The Irishman ise 64.2 milyon kullanıcı tarafından izlenerek ancak 6. sırada kendisine yer bulabildi. Bu yılın popüler yapımlarından The Platform ise 56.2 milyon izlenmede kaldı.

İşte En Çok İzlenen Netflix Filmleri

Extraction: 99 milyon

Bird Box: 89 milyon

Spenser Confidential: 85 milyon

6 Underground: 83 milyon

Murder Mystery: 73 milyon

The Irishman: 64.2 milyon

Triple Frontier: 63 milyon

The Wrong Missy: 59 milyon

The Platform: 56.2 milyon

The Perfect Date: 48 milyon

Netflix, bir yanda aksiyon gerilim türündeki dev bütçeli filmleri ile öne çıkarken diğer taraftan da Roma ve Marriage Story gibi Oscar’da boy gösterecek yapımlara yatırım yapmayı sürdürüyor.

Platformun film bölümü sorumlusu Scott Stuber ise şöyle konuşuyor:

“Her iki haftada bir etkileyici bir film yayınlamak istiyoruz. Örneğin Extraction gibi. Başka bir örnek ise The Wrong Missy.”

Öte yandan platformun açıkladığı verilerin doğruluğu da çeşitli tartışmalara konu oluyor. Şu an için bu bilginin tek kaynağı Netflix ve veriler her türlü spekülasyona açık.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu