Oyun

En çok oynanan Facebook oyunları hangileri?

Sosyal medya devi Facebook, sosyal medya platformu olarak yola çıksa da zamanla büyük bir oyun platformuna da dönüşmeyi başardı. Facebook, kullanıcıların en çok oyun oynadıkları platform haline geldi. Kullanıcılar için Facebook sadece paylaşım yapılan insanlarla iletişim kurulan bir mecra değil aynı zamanda bir eğlence dünyası. Peki, Facebook’ta sayıları her geçen gün artan oyunlardan en çok beğenilen ilgi gören en çok oynanan oyunlar hangileri? İşte Facebook’taki en popüler Facebook oyunları…

LİSTENİN ZİRVESİNDE CANDY CRUSH OYUNLARI VAR

2016 yılı itibariyle en popüler Facebook  oyunları listelerinde en çok Candy Crush versiyonlarının yer aldığını görüyoruz. Candy Crush Soda Saga oyunu en popüler Facebook oyunları listesinde birinci konumu alıyor diyebiliriz. Her ne kadar birinci sırayı bir Candy Crash versiyonu alsa da, bu durum benzer bir oyun olan Farm Heroes Saga oyununun ikinci sırayı almasına engel olamıyor. Ayrıca dördüncü ve altıncı sıralarda da yine Candy Crush tipi oyunların yer aldıklarını söyleyebiliriz.

Listede üçüncü sırada ise 8 Ball Pool oyunu yer alıyor. Kelime bulmaca oyunları da tüm dünya çapında tercih edilen oyunlardan. Ülkemizde ise Okey versiyonları yaygın şekilde tercih ediliyorlar diyebiliriz. Tabi Top Eleven ve FarmVille 2 de düzenli olarak ilk 10 içerisine girebilen oyunlar arasında yer alıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu