TelevizyonYerli Dizi

EN ÇOK REKLAM ALAN DİZİLER HANGİLERİ?

diziler7

Haftanın en çok reklam alan yerli dizileri…

MTM Medya Takip Merkezi, her hafta olduğu gibi bu hafta da reklam verenlerin tercihlerini analiz etti. Medyaloji.net için hazırlanan araştırmaya göre tercihlerin ilk sırasında Pis Yedili yer alırken, basının gündeminde ise yine Muhteşem Yüzyıl vardı.

Medya Takip Merkezi’nin 18 – 24 Mart tarihleri arasını kapsayan araştırmasına göre, “Pis Yedili” en çok reklam alan diziler listesinde yine zirveye oturmaya başardı. Tekrar bölümleriyle ekranlarda sıkça yer alan dizi, reklamverenlerin de ilgi gösterdiği dizilerin başında geldi. Pis Yedili, ekranlara gelen 1 yeni ve 10 tekrar bölümüyle toplam 791 adet reklam spotu yayınladı.

Listede yerini kaptırmayan bir diğer dizi ise, “Adanalı”ydı. Yayınlanan tekrar bölümleriyle ilgi çekmeye devam eden dizi, bu hafta 566 adet reklamı hedef kitlesine ulaştırmaya çalıştı. Bu diziyi, Kanal D’nin yıllardır ekranlarda yer alan polisiye dizisi “Arka Sokaklar” izledi. Arka Sokaklar, geçtiğimiz hafta 1 yeni ve 5 tekrar bölümüyle ekranlardayken 453 reklam yayınladı.

İşte 18 – 24 Mart haftasının Prime Time’da en çok reklam alan yerli dizileri;

blank
Muhteşem Yüzyıl, basının gündeminde…
MTM’nin verileriyle her hafta düzenli olarak hazırlanan yerli diziler araştırmasında, gazete ve dergilerde en yer alan diziler de belirlendi. Buna göre, Muhteşem Yüzyıl özellikle dizi haberleriyle sayfalarda kendisine en çok yer bulan dizi oldu.

Yayınlandığı günden beri ilgiyle takip edilen Kurtlar Vadisi de, gündemde en çok konuşulan bir diğer dizi olarak listede yer almayı başardı.

İşte, haftanın en çok konuşulan diğer dizileri;

Medyaloji.net

tablo2

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu