MagazinTelevizyon

Endemol Shine Türkiye için flaş gelişme!

Endemol Shine Türkiye için flaş bir gelişme haberi geldi… Aralarında  Star TV’nin beğenilen eski dizisi “Paramparça” başrol oyuncusu Erkan Petekkaya ve yönetmen Altan Dönmez’in de bulunduğu 40 kişi, şirketin Amsterdam’daki binasının önünde protesto gösterisi düzenleyecek. Milliyet yazarı Sina Koloğlu “Reyting Canavarı” köşesinde Endemol Shine ile ilgili son gelişmelere yer verdi.

“Geçtiğimiz aylarda yaşanan Endemol Shine Türkiye krizinde sular durulmuyor. Paramparça dizisinin başrol oyuncusu Erkan Petekkaya’nın da arasında olduğu 40 kişilik alacaklı grup, şirketin Amsterdam’daki binasının önünde protesto gösterisi yapmaya hazırlanıyor.

Endemol Shine Türkiye olayı, kolay kapanmayacak. Sektörün ciddi yayın organlarından TBI (Television Business İnternational) dergisinin internet sitesindeki bir haber bu durumu doğruluyor.

Aralarında ‘Paramparça’ başrol oyuncusu Erkan Petekkaya ve yönetmen Altan Dönmez’in de bulunduğu 40 kişi, şirketin Amsterdam’daki binasının önünde protesto gösterisi düzenleyecek. Peki ne zaman? Haberde, önümüzdeki iki hafta içinde gösterinin öngörüldüğü belirtilmiş. Ekibin Endemol Shine International’ın merkezinin bulunduğu Londra’ya da gidebilecekleri yazıyor.

Yayından kalkıyor mu?

Aynı şirketin sorunlu bir başka dizisi de ‘Kördüğüm’. Haberde, dizinin yapım ortaklarından Okyu Films’in ‘Kördüğüm’ün yurt dışı yayınlarının durdurulması için harekete geçtiği belirtiliyor. Okyu Films’in, diziyi yayınlayan Netflix, Canal 13 (Arjantin), Imedi TV (Gürcistan) ve Nova’dan (Hırvatistan) yayınlarını durdurmasını talep edeceği yazıyor.”

Yazının devamını okumak için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu