ManşetTelevizyon

Endemol Shine Türkiye’de dramalar direktörlüğüne yeni isim

Bünyesinde Drama Direktörü olarak görev yapan Hülya Vural’ı Kanal D’ye kaptıran Endemol Shine Türkiye bu görev için yeni bir isimle anlaştı. Şirket, Cengiz Deveci’yi dramalar direktörü olarak

2012 yılından beri Endemol Shine Türkiye Dramalar Direktörlüğü görevini  yürüten ve birçok başarılı işe imza atan Hülya Vural, Doğan Medya Grup bünyesinde kendisine teklif edilen Kanal D Dramalardan Sorumlu Genel Md. Yrd. teklifini kabul ederek Endemol Shine Türkiye bünyesinden ayrılmıştı.

Hülya Vural’dan boşalan Endemol Shine Türkiye Dramalar Direktörü pozisyonu için, “Salkım Hanımın Taneleri”, “Gece Yürüyüşü”, “Öyle Bir Geçer Zaman ki”, “Vicdan” gibi pek çok yapımda çalışan Cengiz Deveci Endemol Shine Türkiye kadrosuna katıldı.

Cengiz Deveci Kimdir:

1970’de İstanbul’da doğdu. Liseyi makina bölümünde okudu. Üniversite de iktisat bölümüne devam ederken tiyatro ile uğraşmaya başladı. “Hesap kitap benim işim değil!” diyerek iktisat eğitimini yarıda bıraktı ve çeşitli amatör ve profesyonel tiyatrolarda oyunculuk ve yönetmenlik yapmaya başladı. Usta yönetmen Ömer Kavur ile tanışması sinema ve dizi sektörü dünyasına girmesine vesile oldu. Birçok projede oyunculukla başlayan serüveni yapımcılıkla devam eden Cengiz Deveci’nin bir de sinema filminde yönetmenlik deneyimi bulunuyor. Deveci, bir süre TV8’de Dramalar Genel Koordinatörlüğü görevini de yürütmüştü.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu