Magazin

Enes Batur’a bir şok daha…Sinema filminin çekimi iptal edildi

Hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’, ‘kişilerin huzur ve sükununu bozma’, ‘sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçlarından soruşturma açılması Youtuber Enes Batur’un ikinci filmini olumsuz etkiledi. Adı etik tartışmalarda geçen Enes Batur’un yeni filminin çekimlerinin iptal edildiği öğrenildi.

AMCASIYLA ÇEKTİĞİ VİDEO TUZ BİBER OLDU

Hatırlanacağı gibi Enes Batur, en son 20 Ekim günü kanalında yayınladığı videoda defalarca küfür ettiği amcasına yönelik tavrı ve sözleriyle olay olmuştu. Daha sonra gelen tepkiler üzerine açıklama yapan Batur, özür diledi ve her şeyin mizansen olduğunu belirterek kamera arkası görüntüleri yayınladı. Ama bu özür, yaşanan travmayı engelleyemedi.

CİMER’E ÇOK SAYIDA ŞİKAYET GİTTİ

Çok sayıda vatandaş, söz konusu videoyu Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet etti. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Enes Batur hakkında ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’, ‘Kişilerin huzur ve sükununu bozma’ ve ‘Sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçlarından soruşturma başlattı.

Habertürk’ün haberine göre, söz konusu soruşturma nedeniyle yapımcı firma ‘Enes Batur ile Hayal mi Gerçek mi’nin ikincisinin çekilmesini gündemlerinden çıkararak çekim hazırlıklarını durdurup projeyi iptal etti.

19 Ocak’ta gösterime giren ‘Enes Batur ile Hayal mi Gerçek mi’, 12 haftda 1 milyon 483 bin 848 kişi tarafından izlenmişti. Filmin hasılatı ise 17 milyon 463 bin 423 TL olarak gerçekleşmişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu