İnternetMedya

Enes Batur’a soruşturma şoku

YouTube’da çektiği tartışmalı videoları ile adından söz ettiren Enes Batur Sungurtekin hakkında Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı , ’halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’, ’kişilerin huzur ve sükununu bozma’, ‘sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçlarından soruşturma başlatıldığı haber veriliyor.

ENES BATUR’UN ŞİKAYETLERLE BAŞI DERTTE

8.8 milyon abonesiyle en çok bireysel aboneye sahip Türk Youber olma özelliğini taşıyan Enes Batur Sungurtekin hakkında 3 ayrı suçtan soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

En son amcasına yaptığı şaka videosunun yayınlanmasının ardından CİMER’den Enes Batur Sungurtekin hakkkında suç duyurusunda bulunuldu.

Suç duyurularını dikkate alan Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı Enes Batur Sungurtekin hakkında ’halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’, ’kişilerin huzur ve sükununu bozma’, ‘sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçlarından soruşturma başlattı.

AMCASINA YÖNELİK TAVRI VE SÖZLERİ OLAY OLMUŞTU

Enes Batur’un ikamet adresinin Antalya’da olması ve şikayetlerin Türkiye genelinde yapılması nedeniyle soruşturma yetkisizlik kararı ile Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

20 Ekim tarihinde yayınladığı videoda amcasına küfür, hakaret ve aşağılayıcı söylemlerde bulunan fenomenin o videosu yayınlandığı andan itibaren tepki çekmişti.

Enes Batur amcası ile yayınladığı video çok fazla tepki alınca, videoyu kaldırmış ve özür dileyip videonun şaka amaçlı olduğunu söylemişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu