MagazinSinema

Enes Batur’un filmi gişede Cem Yılmaz’ın Arif V 216 filmini geçti

Vizyona giren Cem Yılmaz’ın Arif V 2016 filmi medyada oldukça öne çıkmasına rağmen daha az medya desteği alan Youtube fenomeni Enes Batur Sungurtekin’in başrolde oynadığı “Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?”filmi gişede zirveyi gördü. 5 milyon Youtube abone sayısını geçen Enes Batur, sinemada da dikkat çeken bir ilke imza attı. Türk Youtuber, Cem Yılmaz’la kıyasıya bir rekabete girdi ve Arif V 216’yı gişede geçmeyi başardı. Enes Batur, gişe başarısıyla da medyada öne çıkan isim oldu.

ENES BATUR YOUTUBE’DAN SONRA SİNEMA SEKTÖRÜNÜ DE SALLADI

5 milyondan fazla takipçisi bulunan ünlü Youtuber Enes Batur’un  hayatının anlatıldığı “Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?” hafta sonunda en fazla izlenen film olarak zirveye yerleşti. Box Office Türkiye verilerinden derlediği bilgilere göre filmi hafta sonunda 454 bin 373 seyircinin izlediği belirlendi. Cem Yılmaz’ın 3 haftadır vizyonda olan filmi Arif V 216, 432 bin 371 seyirci ile hafta sonunu ikinci sırada tamamlarken, Gupse Özay’ın tiplemesi Deliha 2’yi izlemek için ise 306 bin 930 seyircinin salonları doldurduğu görüldü.

AİLE ARASINDA FİLMİNİ 4.5 MİLYON KİŞİ İZLEDİ

Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle sinema salonlarında gözle görülür bir hareketlilik yaşanırken, hafta sonu toplam 1 milyon 653 bin 685 biletli seyircinin salonlarda yerini aldığı tespit edildi. Çocuklara yönelik animasyon filmi Coco hafta sonunda 182 bin 803 seyirci tarafından tercih edilirken, 2 ay önce vizyona giren ve şu ana kadar yaklaşık 4,5 milyon kişinin izlediği Aile Arasında’nın ise hafta sonunda 134 bin 484 izleyici tarafından izlendiği tespit edildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu