İnternetM.Bey/ÖzelYoutube

“Enes Batur’un Youtube kanalı kapatılabilir” iddiası genç fenomenin hayranlarını heyecanlandırdı

Youtube’da önemli izlenme oranları yakalayan ve yüksek abone sayısıyla da dikkat çeken Youtube fenomeni  Enes Batur’un geçtiğimiz günlerde bir videosunda çocuklara kötü örnek olması nedeniyle gündeme gelmesi yeni bir soruyu da beraberinde getirdi. Enes Batur’un kanalının Youtube tarafından kapatılabileceği iddia edildi. “Enes Btur’un Youtube kanalı kapatılabilir” iddiasını Youtube’un bir partner şirketinde grafik tasarım uzmanı olarak çalışan Afgan Rasulov adlı kişinin ileri sürdüğü öğrenildi.

ENES BATUR YOUTUBE KANALINI KAYBEDECEK Mİ?

YouTube’un telif konusunda olduğu gibi video içerikleri konusunda da hassas tavrı biliniyor. Youtube’un bazı videolarda küçük çocuklara uygun olmayan içerikleri takip ettiği ve sakıncalı bulduğu bazı içerikleri kaldırmaya çalıştığı bildiriliyor.

Adı, çocuklara ilişkin sakıncalı bir video paylaşmasıyla gündeme gelen ve Altınkelebek ödülü bu yüzden elinden alınana Enes Batur’un Youtube kanalının kapatılabileceği iddiası  ilk olarak Afgan Rasulov’un kişisel Facebook hesabından paylaşmış olduğu yazıyla gündeme geldi.

YOUTUBE 50 KANALI KAPATTI 

Rasulov’un söz konusu paylaşımında “YouTube dünyaca ünlü milyonlarca abone ve milyarlarca izlenmeye sahip globalde 50 kanalı bu tür içeriklerden dolayı kapattı. 1000’e yakın pedagog işe alımı başlandı. Türkiye’de kanalları pedagoglar ile beraber manüel incelemeye başladılar.” ifadesi dikkat çekerken Youtube’un Türkiye’deki kanalları manuel olarak kontrol ettiklerini kaydetti.

Söz konusu makalede Youtube’un pedagoglar aracılığıyla olarak çocuklara yönelik içerikleri inceleyeceği ifade ediliyor. Youtube’un geçtiğimiz hafta 50 tane kanalı kapattığı ve sakıncalı kabul ettiği binlerce videoyu da kaldırdığı haber veriliyor.

Bilindiği gibi Youtube fenomeni Enes Batur’un“Who’s Your Daddy” adlı videosunda bir baba ve çocuk arasında geçen ve tepkilere neden olan diyoloğu, “cinsel tacizi teşvik” şeklinde seslendirildiği gerekçesiyle Batur’un başına adeta dert olmuştu. Bu video nedeniyle Batur’un  Altın Kelebek ödülünün  geri alınmasına karar verilmişti.

MEDYABEY

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu