Magazin

Engin Akyürek ABD’de tez konusu oldu

Ünlü oyuncu Engin Akyürek, Türkiye’deki en ilginç oyuncular arasında yer alıyor. Yakışıklı oyuncu dizi ve filmlerde boy göstermesinin dışında magazin haberlerinde neredeyse yok denecek kadar az yer tutuyor. Buna rağmen Akyürek’i farklı kılan nedenlerden biri de başarılı oyuncunun yurtiçinde olduğu kadar tüm dünyaya yayılan hayranların milyonları bulması. İşte, Engin Akyürek’in bu özelliği ABD’de araştırma konusu oldu. ABD’nin en önemli üniversitelerinden Georgia’da “Carolina Alcosta Alzuru” adlı bir doçent, Engin Akyürek hakkında bir tez hazırladığı tez ile gündemde.

ENGİN AKYÜREK DÜNYANIN GÜNDEMİNDE

Doçent Carolina Alcosta Alzuru. Türk dizileri ve Engin Akyürek konulu bir araştırma yaptı. Alzuru, hiç üşenmeyerek  78 ülkeden 3 bin 472 kişinin katıldığı anket yaptı.

Alcosta Alzuru, katılımcılara önce Türk dizileriyle ilgili sorular yöneltti.  Sonrasında ise Engin Akyürek’in yer aldığı projelere, Akyürek hakkındaki gelişmelere, kendisine hangi iletişim araçlarıyla ulaştıklarına, karakterini hangi kelimelerle tanımladıklarına, Kafasına Göre adlı edebiyat dergisinde yazılar yazdığını bilip bilmediklerine dair sorular yöneltti.

Araştırma sonunda gelen cevaplardan Engin Akyürek’in başarılı bir oyuncu olarak görüldüğü ortaya çıktı. Ayrıca Türkiye dışında daha fazla tanındığı, hikayelerini paylaştığı Kafasına Göre dergisinin yurt dışında da sevenleri tarafından okunması da dikkat çekici sonuçlar arasında.

TÜRKİYE’NİN YILDIZLARI YARIŞMASINDA PARLAMIŞTI

Bilindiği gibi Engin Akyürek’in ilk ekran macerası Show TV’de yayınlanan Türkiye’nin Yıldızları adlı oyunculuk yarışması ile olmuş ve Engin Akyürek yarışmayı kazanarak birinci seçilirken Beren Saat ise aynı yarışmada ikinci seçilmişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu