Yerli Dizi

Engin Akyürek yeni sezonda Star’ın dizisinde

Ünlü oyuncu Engin Akyürek yeni sezonda ekranda olacağı dizi projesi belli oldu. Dizi projeleriyle ilgili ince eleyip sık dokuduğu bilinen Engin Akyürek yeni sezonda hayranlarını mutlu edecek. Engin Akyürek, Star TV’de ekrana gelmesi beklenen Sefirin Kızı adlı diziyle sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

UZUN SÜREN EKRAN SESSİZLİĞİNE YENİ SEZONDA SON VERECEK

Uzun zamandır ekranlarda görünmeyen Engin Akyürek’in sevenşerine müjdeli haber geldi. Akyürek, yeni dizisiyle ekranlara dönüyor.Son olarak, Kara Para Aşk ve ardından Ölene Kadar dizileriyle ekranlarda olan Engin Akyürek’i uzun zamandır ekranlarda göremiyorduk ki müjdeli haber geldi. Sadri Alışık Ödül Töreni’nde önümüzdeki sezonda yeni bir projede yer almak istediğini belirten Akyürek, ekranlara geri dönüyor.

Sadri Alışık Ödül Töreni’nde henüz netleşen bir proje olmadığını, gelen teklifleri değerlendirdiğini söyleyen Engin Akyürek sonunda kararını verdi. Başarılı oyuncu, Star TV için henüz hazırlıkları devam eden ”Sefirin Kızı” dizisiyle ekranlara dönecek.

Engin Akyürek, O3 Medya ve NGMedia ortak yapımı olan dizide ‘Sancar‘ karakterine hayat verecek.

ENGİN AKYÜREK BİR YARIŞMA İLE KEŞFEDİLDİ

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü mezunu olan Engin Akyürek, Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışma programında birinci olarak sanat dünyasına adım attı. Yarışmanın sona ermesinin ardından, Yabancı Damat adlı tv dizisinin kadrosuna katıldı.

2004 – 2007 yılları arasında Yabancı Damat dizisinde Kadir Sadıkoğlu karakterini canlandıran Akyürek, 2006 yılında ise Kader adlı sinema filminde Cevat karakterini canlandırdı. 2007 – 2008 yılları arasında Atv’de yayınlanan Karayılan adlı tv dizisinde Nizipli rolüyle kamera karşısına geçti.

2009 yılında Bir Bulut Olsam adlı dizide Mustafa Bulut karakterini canlandıran oyuncu, 2010-2012 yılları arasında Fatmagül’ün Suçu Ne? adlı dizide Kerim Ilgaz karakterini canlandırmıştır. Farah Zeynep Abdullah ile birlikte, 2014 yılında vizyona giren Bi Küçük Eylül Meselesi adlı filmin başrolünde yer aldı.

2014 yılında Tuba Büyüküstün ile birlikte başrolünü paylaştığı Kara Para Aşk adlı dizide Ömer Demir karakterini canlandırdı.

Uluslararası Seul Drama Ödülleri 2015’te “En İyi Aktör” seçilmiştir. ve Emmy için “En İyi Erkek Oyuncu” kategorisinde aday olmuştur.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu