Yerli Dizi

Engin Akyürek’in hayranları Türkçe öğrenmek için seferber oldu

Rol aldığı yapımlardan dolayı yurt dışında adından sıkça söz ettiren Engin Akyürek’in hayranları, oyuncu için örgütlendi. Engin Akyürek adına UNICEF Türkiye’ye bağış yapan 131 kişiye; Türkiye’nin yurt dışındaki kültür elçisi Yunus Emre Enstitüsü, açtığı Türkçe kursuyla güzel bir destek verdi.

Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu’nun, “Engin Akyürek için Türkçe öğreniyorlar” başlıklı yazısı şöyle:


 

Türk dizilerinin dünyada yarattığı etkiye bakar mısınız?

Beş kıtada 27 ülkeden insanlar hayranı oldukları oyuncu uğruna, onun konuştuğu dili öğrenmenin peşinde.

Guam Adası’ndan Latin Amerika’ya, Avrupa ve Afrika’dan Endonezya’ya 131 kişi “Yabancı Damat”, “Karayılan”, “Kara Para Aşk” ve “Sefirin Kızı” dizilerinde izleyip hayran oldukları Engin Akyürek için örgütlendi. Dünyadaki hayranları, “Haydi sen gel sen de katıl bize” kampanyasıyla
UNICEF Türkiye’ye yaptıkları bağışla aldıkları sertifikayı oyuncuya doğum günü
hediyesi bile yaptı.

Türkiye’nin yurt dışındaki kültür elçisi Yunus Emre Enstitüsü, Akyürek’in dünyadaki hayranlarının “Haydi gel sen de katıl bize” kampanyasına, onlar için açtığı Türkçe kursuyla güzel bir destek verdi.

İşte Yunus Emre Enstitüsü’nün resmi Twitter hesabından bu konuda yapılan açıklama: “Biz de Engin Akyürek hayranlarının dünya çapındaki ‘Haydi gel sen de katıl bize’ hareketi üyelerine ücretsiz çevrimiçi Türkçe kursu hediye ediyoruz.”

“Türk oyuncuların dünyadaki hayranlarına ücretsiz Türkçe kursu, Yunus Emre Enstitüsü’nün işi mi?” diye buna karşı çıkanlar olabilir ama aynı görüşte değilim.

Engin Akyürek için Türkçe öğreniyorlar

O yüzden de kutluyorum bu kararı veren ve hayata geçirenleri.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu