Magazin

Engin Altan Düzyatan 58 ünlü isimle ilgili o davada tanık olarak konuştu

Aralarında Sezen Aksu, Tamer karadağlı, Neslişah Alkoçlar Düzyatan, Pınar Altuğ ve Gamze Özçelik  gibi isimlerin de bulunduğu 58 kişinin sosyal medya hesaplarının ele geçirilmesine ilişkin davaya devam edildi. Bugün Diriliş Ertuğrul’un başrol oyuncusu  Engin Altan Düzyatan’ın  mahkemede tanık olarak ifade verdiği öğrenildi.

ENGİN ALTAN DÜZYATAN’IN MAHKEMEDEKİ İFADESİ

Engin Altan Düzyatan, mahkemedeki ifadesinde ”Ele geçirilen hesabı geri almak için teknolojiden anlayan kişilerle telefon görüşmemiz oldu ancak sanıklara para ödemedik” şeklinde konuştu.

Mahkemesi süren dava çok sayıda ünlüyü yakından ilgilendiriyor.  Sezen Aksu, Neslişah Alkoçlar Düzyatan, Tamer Karadağlı, Erdal Özyağcılar, Gamze Özçelik, Balçiçek İlter, Bahadır Tatlıöz, Bülent Şakrak, Pınar Altuğ Atacan gibi isimlerin de aralarında bulunduğu 58 kişinin başta Instagram ve Twitter olmak üzere sosyal medya hesaplarını ele geçiren 18 kişinin, ünlü isimlerden para talebinde bulundukları iddia ediliyor.

İstanbul 46. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, önceki celse hakkında zorla getirme kararı çıkarılan Engin Altan Düzyatan’ın tanık olarak ifade verdiği bildiriliyor.

Eşi Neslişah Düzyatan’ın ele geçirilen sosyal medya hesabı için telefonda teknolojiden anlayan bazı kişilerle görüşmelerinin olduğunu kaydeden Engin Altan Düzyatan, ”Fatih Gönenç isimli biriyle telefonda görüştüm. Para talebi olmadı. Sanıkların da bizden herhangi bir para talebi olmadı. Eşimden de herhangi bir para talebi olmadı. Hesap sonra geri geldi” dedi.

Hakimin daha sonra salonda bulunan sanıklar Veysel Demir ve Gökyar Şen’i göstererek fotoğraftaki kişiler olup olmadığını sorması üzerine Düzyatan, ”Bunlar olup olmadıklarını hatırlamıyorum. Fotoğraf net değildi” dedi. Düzyatan ifadesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakarak adliyeden ayrıldı.

İDDİANAME NEYİ İÇERİYOR?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüphelilerin takipçi sayısı yüksek olan ve kamuoyunda bilinen kişilerin hesaplarının yine takipçi sayısı yüksek olan ticari hesapların hedef seçildiği belirtiliyor. İddianamede, kendilerine “Ducky Layne” ismi veren grubun, hedefteki hesaplara erişiminin engelleyerek, hesaptaki fotoğrafların silinerek, müstehcen fotoğrafların paylaşıldığı kaydediyor. İddianamede 18 sanığın “Bilişim sistemine hukuka aykırı olarak girme ve orada kalma, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, bilişim sisteminin işleyişini engelleme veya bozma, bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık, şantaj, hakaret ve taciz” suçlarından 3 yıldan 1321 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu