Yerli Dizi

Engin Altan Düzyatan’dan şaşırtan açıklama:”Önce ‘Ertuğrul’ rolünü reddettim!”

Diriliş Ertuğrul’un ünlü başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan’dan çarpıcı açıklamalar…  Hasan Kalyoncu Üniversitesi(HKÜ) Altın Baklava Film Akademisinde jüri üyesi olarak Gaziantep’te bulunan Düzyatan, Diriliş Ertuğrul dizisi ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Düzyatan, kendisine gelen teklifi ilk önce reddettiğini söyledi. Ünlü oyuncu,  “Daha sonra tekrar geldiler. Gerçekten senaryo çok çok iyiydi, yapılacağına inandım ve kabul ettim’’ diye konuştu.

DÜZYATAN: “YAPILAMAYACAĞINDAN KORKTUĞUM İÇİN…”

Tarihi sevdiğini, Türk tarihinin yanı sıra dünya tarihini de okuduğunu ve hep merak ettiğini ifade eden Engin Altan Düzyatan,  Diriliş Ertuğrul’un senaryosunu okuduğunda ilk önce reddettiğini söylemesi dikkati çekti. Düzyatan,  ’’Ben başta Diriliş Ertuğrul’u yapılamayacağından korktuğum için reddettim. Türkiye’de daha önce tarihi dizi çekiliyor diye komik duruma düşülen örneklerini gördüm. Bundan dolayı reddettim. Daha sonra tekrar geldiler. Gerçekten senaryo çok çok iyiydi, yapılacağına inandım ve kabul ettim’’ dedi.

’’Diziden çıkacağım haberleri asılsız’’

Zaman zaman medyada çıkan “diziden ayrıldı” haberlerine değinen Düzyatan, söylentilerin asılsız olduğunu söyledi. Düzyatan,’’Bu haberlerin bizimle alakası yok. Birileri benim diziden çıkmamı istiyor herhalde. Ben diziden çıkmıyorum, önümüzdeki sezonda da oynamaya devam edeceğim. Hayalim oyuncu olmaktı ve tiyatro yapmaktı. Ben aşık olduğum mesleği yapıyorum. Diriliş öncesi en büyük dönüm noktası olarak gördüğüm’, Bir Bulut Olsam’ dizisi var, film olarak da Anadolu Kartalları’nın benim için yeri çok başkadır. Geçmişe dönüp baktığımda keşke bu yapımda oynamasaydım dediğim bir proje yok. Ama bir önceki bölümü izlediğimde keşke bu sahneyi böyle oynasaydım dediğim oluyor zaman zaman’’ şeklinde konuştu.

EN ÇOK HAVA KOŞULLARI ZORLUYOR

Çekimler sırasında en çok zorlandığı konunun hava koşulları olduğunu belirten yakışıklı oyuncu Düzyatan, “Benim atım kişiliği olan eğitimli bir at. Kayıt sesini duyduğunda kendiliğinden harekete geçiyor. Ama yine de at sonuç olarak canlı araba gibi değil. Her zaman istediğimiz gibi hareket etmiyor. Zaman zaman zorlandığım sahneler oluyor. Bunun yanı sıra Diriliş Ertuğrul’da beni en çok zorlayan hava koşulları.’’ diye konuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu