Medya

Engin Ardıç hakkında suç duyurusu

Sabah yazarı Engin Ardıç’a suç duyurusu… CHP İstanbul Gençlik Kolları üyeleri, Engin Ardıç hakkında  “Atatürk’e ve hatırasına hakaret” ile “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulduğu haber veriliyor.

SUÇ DUYURUSU ÖNCESİNDE AÇIKLAMA YAPTILAR

Engin Ardıç’ın Atatürk’ün ölüm tarihi olan 10 Kasım’daki anılarını anlattığı köşe yazısında çocukluğunda 10 Kasım’da gülmenin bile yasak olduğunu yazmış, Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde her yerin kapalı olduğunu ifade ettikten sonra ‘Genelevler de kapalı mıydı, bilmiyorum’  ifadesine yer vermişti. Yazının ardından bazı kesimlerde Engin Ardınç’ın yazısına özellikle sosyal medyadan tepkiler yükseldi.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Burkay Düzce, suç duyurusundan önce yaptığı açıklamada “Bu topraklara bağımsızlığı getiren, egemenliği tek bir aileden alarak halka hediye eden Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80. yıl dönümünde tüm ülke olarak yastayken yazdığı ’10 Kasım’da genelevler kapalı mıydı bilmiyorum’ yazısıyla bir kez daha ne kadar terbiyeden ve bu ülkenin değerlerinden uzak olduğunu göstermiştir” dedi.

Burkay Düzce, “Bizler Atatürk ve fikirleri bu topraklarda bedeli ne olursa olsun mücadele etmeye ve bütün milli değerlerimizi savunmaya devam edeceğiz. Buradan tüm kamuoyuna ve Türkiye gençliğine bir kez daha belirtmek istiyoruz” dedi.

Grup daha sonra Ardıç hakkında suç duyurusunda bulundu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu