Yerli Dizi

Engin Öztürk ve Aybüke Pusat’lı Netflix’in ilk Türk komedi dizisi 50 M2’nin çekimleri tamamlandı

Netflix’te yayınlanan Türk dizilerine bir yenisini daha ekliyor. Netflix bu kez ilk Türk komedi dizisi olan 50M2 /  Elli Metrekare dizisiyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Peki, 50 M2 dizisinin konusu ne? Dizinin oyuncu kadrosunda kimler bulunuyor? Dizinin yayın tarihi ne zaman? İşte yeni Netflix dizisiyle ilgili detaylar…

Pandemi süreci nedeniyle çekimleri aksayan dizinin sonunda tamamlandığı haber veriliyor. 50 M2 dizisi, Netflix’te yayınlanacak olan ilk Türk komedi dizisi olacak.

50 Metre Kare dizisi kara komedi türünde, absürd sahneleri ağır basan bir dizi olacak. Özellikle Leyla ve Mecnun dizisi hayranlarını Netflix platformuna kilitleyecek bir konuya sahip olan dizi, aynı zamanda komedi konusunda usta oyuncu kadrosuyla da dikkat çekmeyi başardı. Netflix’in yeni Türk dizisi olan 50M2 dizisinin oyuncuları, konusu, yayın tarihi ve fragmanı hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar…

50M2 oyuncu kadrosunda sürpriz isimler var

50M2 dizisinin hem oyuncu kadrosu hem de kamera arkası ekibi, izleyicilerin duyunca heyecanlanacağı isimlerden oluşuyor. Dizinin senaryosu, Leyla ve Mecnun dizisi ile izleyicinin gönlünde taht kurmuş senarist, yazar Burak Aksak tarafından kaleme alındı.

50 M2 dizisinin yönetmen koltuğunda ise Düğün Dernek, Çalgı Çengi, İşler Güçler, Kardeş Payı gibi izleyiciyi kahkahalara boğan dizi ve filmlerin yönetmeni Selçuk Aydemir oturuyor. Yazar ve yönetmen bile dizi hakkında pek çok kişiyi heyecanlandırmayı başarıyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda ise; Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Tuğçe Karabacak, Hasan Yalnızoğlu ve Murat Kılıç gibi birbirinden usta ve sevilen oyuncular yer alıyor.

50 M2 kara komedi türünde

50M2 dizisinin türü kara komedi olarak geçiyor. Yani Leyla ve Mecnun dizisinde olduğu gibi 50M2 dizisini izlerken de karşımıza görünce kahkahalara boğulacağımız karakterler, mekanlar ve olaylar çıkacak. Burak Aksak ve Selçuk Aydemir’in bu konuda başarılı işlere imza attığı biliniyor.

Dizi, yer altı dünyasının gizemli tetikçilerinden olan Gölge adında karakterin babası gibi gördüğü Servet’in ona ihanet etmesiyle başlıyor. Gölge bunun üzerine kaçarak kendisini küçük bir mahallede, elli metrekarelik bir terzi dükkanında buluyor. Ortalık yatışana kadar burada kalmaya karar veren Gölge için işler hiç de planladığı gibi gitmiyor.

Gölge, bu küçük dükkanda kimsenin dikkatini çekmeden bir süre yaşamak isterken mahalleli, Gölge’yi kısa zaman önce ölen dükkanın sahibi terzi amcanın oğlu zannediyor. Zaten gizlenmek isteyen karakterimiz de bu yanlış anlaşılmayı düzeltmeyerek mahallelinin arasına karışıyor. Zaman geçtikçe terzinin oğlu rolünü iyice benimseyen Gölge’nin gizlenme macerası, iç çatışmalarla dolu bir kendini bulma yolculuğuna dönüşüyor.

50M2 dizisi ne zaman yayınlanacak?

2020 yılının ilk aylarında çekimlerine başlanan 50M2, farklı ülkelerde çekimleri süren pek çok yapım gibi tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisinden etkilendi ve çekimlerine süresiz olarak ara verildi. Ancak bu ara uzun sürmedi ve dizinin çekimleri geçtiğimiz aylarda başarılı bir şekilde tamamlandı.

Çekimleri tamamlanmış olan 50M2 dizisinin planda bir değişiklik olmazsa tüm dünyada 27 Ocak 2021 tarihinde Netflix platformu üzerinden izlenmeye başlaması bekleniyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu