Gündem

Enis Berberoğlu hakkında casusluktan fezleke

Enis Berberoğlu, casusluk fezlekesi için konuştu… T24adlı haber sitesine konuşan Enis Berberoğlu, “Anamuhalefet lideri dahil milletvekillerini içeri atma niyetleri varsa ancak hodri meydan demek lazım” diye konuştu.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül’ün yargılandığı MİT TIR’ları davasında görüntüleri paylaştığı iddiasıyla hakkında “suç işlemek amacıyla kurulan silahlı örgüte üye olmadan yardım etmek” ve “siyasal veya askeri casusluk” suçlarından hakkında fezleke hazırlanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, hakkındaki gelişmelerle ilgili konuştu. Berberoğlu; “dokunulmazlıklar konusunun gündemde olduğu bu günlerde hakkında fezleke hazırlanmasının beklediğini” söyledi.

Fezleke, Adalet Bakanlığı’na iletilmek üzere Özel Suçlar Soruşturma Bürosu’na gönderildi.

CAN DÜNDAR tURUKLANDIK ADLI KİTABINDA AÇIKLAMIŞTI

Can Dündar, Erdem Gül’lebirlikte 92 gün boyunca tutuklanmalarına neden olan MİT TIR’ları haberleri ve fotoğraflarının hikâyesini “Tutuklandık” kitabında paylaşmıştı.

Dündar, “İşte Erdoğan’ın yok dediği silahlar” manşetine dayanak olan MİT TIR’ları görüntülerinin, “solcu bir milletvekili dostu tarafından flash disk içinde kendisine getirildiğini” açıklamış işte bu milletvekilinin Enis Berberoğlu olduğu iddia edilmişti.

Berberoğlu, “CHP olarak biz 2002’den beri dokunulmazlıkların kaldırılmasından yanayız. Kamuoyunda oluşan tereddütlerin farkındayım, yargının da bağımsız olmadığını görüyorum” diye konuştu.

İddia üzerine harekete geçen başsavcılık, Dündar’ın telefon konuşma kayıtlarını incelemiş aynı gün Dündar ile buluşan kişinin CHP’li Enis Berberoğlu olduğu ortaya çıkmıştı.

Başsavcılık, milletvekili olduğu için yargılanması izne tabii olan Berberoğlu hakkında “suç işlemek amacıyla kurulan silahlı örgüte üye olmadan yardım etmek” ve “siyasal veya askeri casusluk” suçlarından dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırladı.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu