Gündem

Enis Berberoğlu’nun tutukluluk hali devam edecek

Maltepe Cezaevi’nde tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu davasıyla ilgili son dakika gelişmesi… Bugün duruşmaya götürülürken kendisine kelepçe takılmak istenince itiraz eden Berberoğlu, duruşmaya gitmedi. Enis Berberoğlu ile ilgili olarak mahkeme ne karar verdi?

TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

UK “Casusluk” suçlamasıyla tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’nde yapılacak yargılaması için kelepçe vurularak adliyeye götürülmek istenmesini protesto ederek duruşmaya gitmedi.  İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’nde görülecek duruşmaya kelepçe yüzünden gelmeyecek olan Berberoğlu, cezaevinden SEGBİS sistemi ile duruşmaya katıldı. Duruşmada Berberoğlu’nun avukatları yerel mahkemenin verdiği 25 yıllık hapis cezası kararının bozulmasını ve Berberoğlu’nun tahliyesini istedi. Duruşma 13 Mart’a ertelenirken, CHP’li Enis Berberoğlu’nun tutulluğunun devamına karar verildi.

DURSUN ÇİÇEK DURUŞMAYA GİREMEDİ

Duruşmayı izlemek için gelen CHP Milletvekili Dursun Çiçek ise mahkeme kapalı oturum kararı verdiği için duruşmaya giremedi.  Duruşmada Berberoğlu’nun avukatları yerel mahkemenin verdiği 25 yıllık hapis cezası kararının bozulmasını ve Berberoğlu’nun tahliyesini istedi. Duruşma 13 Mart’a ertelenirken, CHP’li Enis Berberoğlu’nun tutulluğunun devamına karar verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu