Yerli Dizi

Erdal Beşikçioğlu, Behzat Ç.’deki istikrarını mumla arıyor

atv’nin güçlü kadrosuyla iddialı dizisi Hakim, 10’uncu bölümüyle ekran final yapacak. Milliyet yazarı Sina Koloğlu, dizileri erken final yapan Erdal Beşikçioğlu ile ilgili ilginç bir yazı kaleme aldı. Beşikçioğlu, fenomen dizi Behzat Ç.’den sonra uzun süren bir dizi projesinde yer almamasıyla dikkat çekiyor.

Sina Koloğlu’nun yazısı şöyle:

ERDAL BEŞİKÇİOĞLU; ERKEN FİNAL DİZİLERİ

Biz onu ‘Behzat Ç’ olarak izledik, sevdik. İyi eğitim almış, karizmatik bir oyuncu. Erdal Beşikçioğlu’ndan bahsediyorum. Bu kartvizit açık kanal dizilerde karşılığını bir türlü bulamadı.

En son atv’de yer alan ‘Hakim’ dizisi 10 bölüm ile erken final yaptı. Oyuncunun 2014 yılında bu yana ekrana gelen dizilerinin kaderi böyle; ‘Reaksiyon'(2014) 13 bölüm ile erken final yaptı, ‘Yok Olan'(2016) yine 13. bölümde final yaptı. İstisna bir dizi, ‘Adı Efsane’ (2017) üst basamaklara çıktı.

Ama son bölümlere doğru dikkat çeken bir reyting kaybı yaşadı ve 29. bölümde final yaptı. Özellikle ‘total’ izleyicinin beğenisini kazanacağı beklenen ‘Çocukluk'(2020) dizisi, 11. bölümde erken final yaptı.

‘Kağıt Ev'(2021) 8’nci bölüme kadar dayanabildi. Tv sektörünü tanıyan ve içinde yer alan önemli bir isme sordum durumu; ‘Bazı yüzler ana akım işlere zor gelir. Erdal Beşikçioğlu onlardan biri. Dijital yapımlara daha uygun’ dedi. Bir hatırlatma yaptı ‘Unutmamak lazım tekrar Behzat Ç’yi çekiyor Blu TV’ye. Yani fenomen olduğu karaktere döndü.’

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu