Gündem

Erdil Yaşaroğlu’nu açıklama yaptığına pişman ettiler! Tepkiler çığ gibi!

Ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu ve arkadaşlarının telif yasasını manipüle ederek açtıkları gelişigüzel ve haksız tazminat davalarına tepkiler çığ gibi yükselmeye devam ediyor. Erdil Yaşaroğlu’nun en son sosyal medya hesabından yaptığı “her duyduğunuza inamayın” minvalindeki açıklamaya konunun mağdurlarından yoğun tepki geldi. Kullanıcıların yaptığı çok sayıda paylaşım Erdil Yaşaroğlu’nu yalanladı. Paylaşım ve tepkiler nedeniyle Yaşaroğlu, açıklama yaptığına yapacağına adeta pişman oldu!

Twitter’da öğretmen olduğunu söyleyen bir kullanıcının telif davası açıldığını ve evinin polisler tarafından basılarak arama yapıldığını yazması tartışmayı bir kez daha alevlendirdi. Yaşaroğlu, konuyla ilgili olarak “her duyduğunuza inanmayın” diye paylaşım yapınca bombanın fitilini de ateşlemiş oldu. Çok sayıda kullanıcı kendilerine açılan haksız davaları dile getirdi. Öyle ki tepkilerin ve paylaşımların ardı arkası kesilmedi. Yaşaroğlu bu tepkileri gizlemeye çalışması da dikkatli kullaıcılardan kaçmadı.

Sosyal medyada yaşananlar Erdil Yaşaroğlu, Selçuk Erdem ve Serkan Altuniğne’nin açtıkları haksız ve özensiz telif davaları nedeniyle mağdurların sayısının ne denli fazla olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Hatırlanacağı gibi Birgün gazetesi yazarı Anıl Aba,  Yaşaroğlu ve arkadaşlarını “karikatür mafyası” olarak nitelemiş söz konusu karikatüristlerin hayranlarından zorla para koparmaya çalıştıklarını dile getirmişti.

BİRGÜN YAZARI ANIL ABA’NIN ERDİL YAŞAROĞLU YAZISIYLA İLGİLİ HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Öte yandan sosyal medya ve sözlük platformlarında Erdil Yaşaroğlu’nun çok sayıda telif ödenmemiş karikatürler yayınladığı dile getirildi. Yaşaroğlu’nun bu sorular karşısında hiçbir açıklama yapmaması ise dikkatlerden kaçmıyor.

Yaşaroğlu’nun açıklamasında eleştirel paylaşımlarda bulunan herkesi “troll” ilan etmesi de tepkilerden nasibini aldı.

TELİF ZULMÜNE UĞRAYAN ÖĞRETMEN OLAYI GERÇEK!

Erdil Yaşaroğlu’nun “her duyduğunuza inanmayın” dediği öğretmenin yaşadığı olayın gerçek olduğu ortaya çıktı. Öğretmen Bekir Salih Korkmaz, video çekerek yaşadığı zulmü sosyal medyadan paylaştı. Yaşaroğlu’nun yalan imasında bulunduğu olayın gerçek olduğu net bir şekilde ortaya çıkmış oldu. İşte kendisine telif davası açılan öğretmenin Twitter’da ses getiren o videosu:

Erdil Yaşaroğlu’nun Twitter’daki paylaşımına gelen dikkat çeken tepki ve paylaşımlardan bazıları:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu