Magazin

Erhan Çelik ile Gülben Ergen arasındaki davadan 2 yıl hapis cezası çıktı

Haber spikeri Erhan Çelik 'kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek' suçundan ceza aldı.

Gülben Ergen ile eski eşi haber spikeri Erhan Çelik arasında devam eden bir dava daha sonuçlandı. Mahkeme, Erhan Çelik’e ‘kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek’ suçundan 2 yıl hapis cezası verdi. Hükmün açıklanmasını geri bırakan mahkeme, Erhan Çelik’in 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına hükmetti.

MAHKEMEYE GELMEDİLER

Erhan Çelik’in sosyal medyadan paylaştığı fotoğraflar nedeniyle Gülben Ergen’in şikayeti üzerine, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Çelik hakkında “Zincirleme suretiyle özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek” suçundan 2 buçuk yıldan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açmıştı.

İstanbul Anadolu 48. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya Gülben Ergen’in avukatı Emek Emre ve Erhan Çelik’in avukatı Zühal Akbel katıldı.

Mahkeme, Erhan Çelik’e ‘kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek’ suçundan 2 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, Erhan Çelik’in kişilik özelliklerini, tutum ve davranışlarını göz önünde bulundurarak mahkumiyet hükmünün geri bırakılmasına karar verdi.

Mahkeme, Erhan Çelik’in 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına da hükmetti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu