Medya

Erk Acarer kendisini eleştiren Fatih Altaylı’ya yüklendi: “Yeter lan susuyoruz diye!”

Suç örgütü üyesi Sedat Peker'in tweetlerini paylaştığı için Birgün gazetesinde işine son verilen gazeteci Erk Acarer Fatih Altaylı'yı kıyasıya eleştirdi.

Son olarak Habertürk yazarı Fatih Altaylı isim vermeden Erk Acarer ve Birgün gazetesiyle ilgili bir yazı kaleme aldı ve “bir gazete veya gazeteci bir suç örgütü liderinin sözcülüğüne soyunamaz. Daha doğrusu soyunmamalıdır” dedi.

Erk Acarer ise Fatih Altaylı’nın sözlerini de paylaşarak kendisini eleştirenlere çok sert çıktı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugün bir yazı yazarak Birgün gazetesi ve gazetinin yollarını ayırdığı Erk Acarer ile ilgili bir değerlendirme yaptı.

Altaylı yazısında, “Bir gazete veya gazeteci bir suç örgütü liderinin sözlerini elbette yayınlayabilir. Kendisi ile röportaj da yapabilir. Hele hele açıklamaları toplumu ilgilendiren iddialar içeriyorsa. Ama bir gazete veya gazeteci bir suç örgütü liderinin sözcülüğüne soyunamaz. Daha doğrusu soyunmamalıdır. Habercilikle sözcülük arasında çok ciddi bir fark vardır.” dedi.

Erk Acarer de bugün Altaylı’nın yazısını alınlılayarak paylaşımlarda bulundu ve kendisini eleştirenlere sert çıktı.

İşte Acarer’in paylaşımları…


Alo Fatih hadisesine imza atmış, Gezi’de Erdoğan’ın sözcülüğünü yapmış, tarikatları Cübbeli Ahmet aracılığı ile başımıza çıkarmış,kendisi ile direk bağı olmayan bir ‘gazeteciye’ telefon alıp hemen açacaksın demiş biri de ayar vermesin!Haddinizi bilin!Ben Peker’e mikrofon uzattım.

Yeni dönem yaklaşırken, AKP ile en çok biz mücadele ettik diyecek, şanlı şöhretli köşelerinden ayrılmamak için kıvırıp duracak çakallardır bunlar. Yazmaya dahi korksan da benim bir adım var. Öğreneceksin!

Eğer bir gazetecilik tartışması yapılacaksa bunu hocalarla yapmayı tercih ederim, AKP’yi başımıza bela etmiş her dönemin adamlarıyla değil! Herkes haddini bilecek!

Gazetecilikmiş! Pehh… Siyasilerin ve bakanların kokain kaçakçılığını tartışmayalım diye ne yapacağınızı, nasıl kıvıracağınızı şaşırdınız. Ama esas meselemiz bu! Bunu da öğreteceğim. İkiyüzlüsünüz!

Alayınız kıvırırken, ben evimin içinde saldırıya uğradım, tuvalete polise haber vererek gitmeye mahkum olduğum bir yaşamım ve sıfır can güvenliğim var. Söz verdim ve devam ettim. Bana muhalifçilik oynamayın! Kutuyu çok kötü açarım, insan içine çıkamazsınız.

Yeter lan artık, susuyoruz diye…. Edebimizden!

Kimden alacağız haberi kardeşim? Cami imamından mı, yoksa Süleyman Soylu’dan mı? Bu da son sözüm olsun: “Ben sizi rahatsız etmeye geldim…” Ali Şeriati.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu