Yaşam

Erkek Business Giyim Kombini

Genel olarak erkekler tarafından resmi iş hayatında tercih edilen bir giyim tarzı olmaktadır. Ülkemizde sıkça kullanılan hatta moda haline bu giyim tarzı aslında İngiliz giyim tarzı olarak karşımıza çıkıyor. Bizim dilimizde ise klasik giyim olarak adlandırılıyor. Business yani klasik giyim erkeklerin en çok tercih ettiği giyim tarzı olmaktadır. Blazer tarzı ceketler ve slim fit pantalon çeşitleri bu tarzın sıkça tercih edilen kıyafetleri arasında yer alıyor.

Business giyim dendiğinde Casual Business gibi giyim tarzları akla geliyor. Ancak bu ikisi birbirinden tamamen farklı giyim tarzları olmaktadır. Bundan dolayı karıştırılmamalıdır. Çokça bahsedilen Business Casual ofis şıklığının yer aldığı ancak daha çok sportif kıyafetlerin kullanılarak oluşturulduğu rahat kombinlere verilen ad olmaktadır. Buradan da anlaşılacağı gibi Business yani klasik giyim ile arasında farklar vardır.

Erkek Klasik Kombinler

Erkekler için özel olarak tasarlanan klasik kombinler genel olarak karşımıza üçlü takımlar halinde çıkıyor. Bu üçlü takım kombinleri ise ceket, yelek ve kumaş pantolondan oluşmakta. Erkeklerin sıkça tercih ettiği bu klasik kombinler genel olarak klasik gömleklerden, kumaş pantolondan ve yelek ile ceketin aynı renkte olduğu takımlardan oluşmaktadır. Ancak son zamanlarda Business yani klasik giyim tarzı konusunda ayakkabılar çeşitlenmiş olup bu alanda karşımıza farklı ayakkabılar çıkmakta. Brogue ve Oxford tipi sade ayakkabılar bu kombinlerin olmazsa olmazı haline gelmiş durumda.

Kendine bakmayı seven erkeklerin oluşturduğu bu kombinlerde aksesuar da önemli bir parça olmaktadır. Genellikle bu kombinleri tamamlayan aksesuarlar kemerler ve saatler olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bununla birlikte eğer kravat da tercih ediliyor ise mutlaka renk uyumuna dikkat edilmesi gerekli. Oluşturulan klasik kombinler kişi mutlaka vücut tipinin en iyi taşıdığı modeli oluşturmalı. Zaten günümüzde Business giyim ürünleri regular fit ve slim fit gibi beden seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Bu durumda kendi en iyi bedeni belirlemesi hoş bir görünüm yaratması açısından oldukça önemlidir.

Business Giyim Ve Aksesuarlar

Business giyim genellikle iş hayatında tercih ediliyor demiştik. Kurumsal bir hayatta giyilen bir giyim tarzı olduğu için kombilerde kullanılan aksesuarların fazla abartı olmaması gerekiyor. Bu durumda en ideal aksesuarlar kol düğmeleri, yaka iğneleri, yüzükler ve saatler olacaktır. Kombinlerde abartılı aksesuar tercih etmek rüküş bir görüntü oluşturabilir. Bundan dolayı da mutlaka bu gibi durumlar göz önünde bulundurulmalıdır. Yapılan kombinler de genellikle sade bir görünüm elde edilmek isteniyor ise metal ya da deri detaylı bir saat yeterli bir aksesuar olacaktır. Detaylı bilgi için https://www.coulfate.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu