Spor

Erman Toroğlu’ndan Ali Koç’la ilgili olay yazı: “Fenerbahçe’yi bu zengin çocuktan kurtarmak lazım!”

Ünlü futbol yorumcusu Sabah gazetesi yazarı Erman Toroğlu, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’la ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Fenerbahçe’nin içinde bulunduğu durumu değerlendiren Toroğlu, Ali Koç’u işaret ederek “Düşman yarata yarata kulübü yönetemezsiniz. Sonunuz kötü olur. Ama şu net bir biçimde gözüküyor; Bu zengin çocuktan Fenerbahçe Kulübü’nü kurtarmak lazım.” ifadelerini kullandı.

İşte, Erman Toroğlu’nun yazısından dikkat çeken bölümler:

“Ali Koç Fenerbahçe’ye başkan seçileli tam iki yıl oldu. Büyük ümitlerle geldi. Çok iddialı konuştu. ‘Her şeyimiz hazır’ dedi. Taraftara büyük ümitler ve sözler verdi. İki yıl sonra geldiğimiz noktada Ali Koç’un ne kadar büyük bir fiyasko olduğunu gördük. Bundan sonra dikiş tutar mı? Bence zor. Sebeplerini aşağıda yazacağım.

Geldiğinden bugüne kadar teknik heyet seçiminde yaptığı işlere baktığımızda büyük bir fiyasko var. Çok kısır bir döngünün içinde debelenip duruyor. Aykut Kocaman’ı gönderiyor. Comolli’yi getiriyor. Comolli, Cocu’yu getiriyor. Dikkat edin bu Cocu-Comolli grubu hep aynı tezgahın içindeki adamlar. Bu sefer seyirci baskısını yiyor. “Ersun Yanal” dediklerinde “Siz benim vizyonumu hâlâ kavrayamamışsınız” diyor. Sonra bu cümleleri yalıyor ve Ersun Yanal’ı getiriyor. Onu da gönderiyor. Yanal’ı gönderdiği tarihten bugüne kadar geçen süre 4 ay… 4 aydır Fenerbahçe’nin teknik direktörü yok. Tam bir komedi filmi oynanıyor. İki maçlığına Zeki Murat Göle geldikten sonra salgın patlıyor…”

………………..

“Geldiği günden bugüne kadar Ali Koç hep başkalarını suçladı. TFF’ye salladı, hakemlere salladı, bana salladı, en son Nihat Özdemir’e taktı. Ve Nihat Özdemir’i kulüpten atmaya kalktı. Kendine güvenen bir insan, ağırlığı olan bir insan, karakteri güçlü olan bir insan bu yollara girmez. Ali Koç’un ne özelliği var? Hayatta ne yapmış? Hiçbir özelliği yok. Zengin bir ailenin çocuğu. Peki, Nihat Özdemir ne yapmış, nereden gelmiş? Normal bir ailenin çocuğu okumuş, iş adamı olmuş Türkiye’nin en zenginlerinden biri olmuş. Yani dişiyle tırnağıyla buralara gelmiş. Öteki de löp diye oturmuş haliyle. Nihat Özdemir gibi adamlar dirençli olur, doğru karar verirler zaten vermeseler bu noktalara gelemezler.”

……………..

“Ali Koç geldiğinde onu hiç tanımıyordum ve geldiğine de sevinmiştim. Çünkü Fenerbahçe hepimize lazım. Maalesef bazıları ayaklarına basılınca hemen bizleri düşman ilan ediyor. Koç’un şu andaki en büyük düşmanı Özdemir oldu. Düşman yarata yarata kulübü yönetemezsiniz. Sonunuz kötü olur. Ama şu net bir biçimde gözüküyor; Bu zengin çocuktan Fenerbahçe Kulübü’nü kurtarmak lazım.”

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu