Medya

ERMAN TOROĞLU’NU HÜRRİYET’TEN AZİZ YILDIRIM MI KOVDURDU?

11 yıldır çalıştığı Hürriyet Gazetesi ile yollarını ayıran usta futbol yorumcusu Erman Toroğlu, gazeteden ayrılışının perde arkasını Sabah.com.tr’ye anlattı. Toroğlu’nun ayrılış hikayesi oldukça ilginç…

İşte Erman Toroğlu’nun ifadeleriyle Hürriyet’ten kovulmasının perde arkası:

Hürriyet Gazetesi’nden ayrılışınızla ilgili çeşitli iddialar var. Bu olayın perde arkasında neler yaşandı?

Ben Hürriyet’e gireli 11 sene oldu ve takriben 10 tane reklam çevirdim, hatta bir tanesi de Doğan Grubu’nun reklamıydı.
1.5 sene falan evvel “Hürriyet çalışanları reklam yüzü olmayacak” dediler. O arada ben bir reklam çevirmiştim. Ayşe Arman da çevirmişti. Telefon açtılar, “Biliyor musunuz?” diye. Ben de “Pek bilmiyorum” dedim. Hakikaten de pek dikkat etmemiştim. “Yalnız ben bu firmayla iki filmlik anlaştım. Ya aynısı ikinci sefer oynayacak veya bir reklam daha çevrilecek” dedim. Nitekim adamlar ikinciyi de istediler ve oynadım. Ondan sonra da gazeteden dediler ki, “Yollarımızı ayırıyoruz” ve yolları ayırdık.

“Aydın Doğan Kanunları” diye bir kanunlar çıkardılar ve o zaman “Hürriyet çalışanları reklam yüzü olmayacak” dediler. Valla ben televizyoncuyum zaten. Televizyondan gelmeyim. Hürriyet’e geldiğimde de reklam çevirerek gelmiştim ve bundan sonra da reklam çevirmeye devam edeceğim. Ben sonuçta profesyonelim.

11 yıl çalıştığınız bir yerden ayrıldınız. Neler hissettiniz?

Benim böyle şeylerden kırgınlığım olmaz. Tabii şu enteresan: Etik değerler deniyor ama benim oynadığım bu reklam Hürriyet’te, eklerinde falan hafta sonları ön sayfalarından yayınlandı, tam sayfa olarak ve bunlar için de bayağı reklam paraları aldılar. Bu bana biraz tuhaf geliyor!

Hıncal Uluç’un Hürriyet’ten ayrılışınızla ilgili çarpıcı bir yorumu oldu ve “Aziz Yıldırım Erman Toroğlu’dan rahatsız… Bu işlerin arkasında Aziz Yıldırım var. Erman’ı Digiturk’ten kim kovdurdu? Kabloları kesilen, kameralarına tribünlerde yer gösterilmeyen Digiturk nasıl muma döndü ve nasıl en azılı Fenerbahçeli oldu? Hürriyet farklı mı zannediyorsunuz?” dedi. Siz, Uluç’un bu yorumu hakkında neler söyleyeceksiniz?

Hıncal’ın yorumu böyle ama ben böyle düşünmek dahi istemiyorum. Böyle olduysa çok yanlış olmuştur ama ben öyle olduğunu zannetmiyorum. Hürriyet’in genel yayın yönetmeninin bana yazdığı mektupta, bu etik olayından dolayı patron karar verdi deniyor. Ben başka bir şey düşünmek dahi istemiyorum.

Aziz Yıldırım’ın şike davasıyla ilgili tapelerde “Göreceksin bir kampanya başlatacağım ve Erman’ı gazetesinden de kovduracağım” diye bir cümlesi vardı ama şimdi o eski sistem çok değişti. Eski sistem yok. Bir kampanya mampanya başlatmış değil ki… Aziz Yıldırım orada Sinan Engin’e “Bir kampanya başlatacağım göreceksin bak dudakların uçuklayacak” diyor. Bu tapeyi Organize Şube’de benim yüzüme okudu polis. Öyle bir şey olduğunu zannetmiyorum ama yine de bilemem ve bu konuda bir şey diyemem. Onu düşünmek dahi istemiyorum ben şahsen. İnşallah böyle bir şey yoktur.

Bora EĞRİÇAYIR / SABAHSPOR.COM

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu