MagazinSinema

Erotizm “Saklı” filmini gişede kurtaramadı

İlhan Şeşen, Türkü Turan ve Settar Tanrıöğer’in başrolleri paylaştığı Saklı filminin gişede hiçbir varlık gösterememesinin yankıları devam ediyor. Sabah yazarı Mevlüt Tezel, Saklı’nın gişede çakılmasının nedenlerini yazdı.

Bilindiği gibi film vizyona girmeden önce İlhan Şeşen’in genç oyuncu Türkü Turan’la ilgili” Türkü’nün babası arkadaşım. Türkü’nün çocukluğunu bilirim. Türkü’yle sevişme sahnesi beni zorladı” şeklindeki açıklaması gündeme bomba gibi düşmüştü.

Destekten TR

Saklı filmi gişede büyük bir şok yaşadı. İlk gün sayılı kişinin izlediği film için değişik yorumlar yapılıyor.

Destekten TR

Sabah gazetesinin popüler kültür yazarı Mevlüt Tezel, “Seks satmaz!” başlıklı yazısında Saklı filminin gişede adeta çakılmasının nedenlerini yazdı.

Destekten TR

İnternet medyasının erotik haberlere dönük ilgisinin yanlış değerlendirmelere neden olduğunu yazan Mevlüt Tezel, Saklı filminden sonra filmlerde sevişme sahneleri fragmana bile koyulmayabilir diye yazdı.

İşte Mevlüt Tezel’in Saklı filmiyle ilgili ilginç değerlendirmesi:

****************          ***********************

Başrollerini İlhan Şeşen, Türkü Turan ve Settar Tanrıöğen’in paylaştığı ‘Saklı’ isimli film; vizyona girmeden önce sevişme sahnesiyle çok konuşulmuştu.

Bunda Şeşen’in “Türkü’nün çocukluğunu bilirim, babası arkadaşım. Bu yüzden öpüşme sahneleri beni zorladı” açıklamasının da etkisi çok oldu.

Bu açıklama ve o erotik sahne; internet sitelerinde o kadar çok tık aldı ki, siteler haberi günlerce sayfalarından indirmedi.

Bu kadar çok haber olan, konuşulan ve tartışılan bir filmin çok izlenmesi gerekir, değil mi? Öyle olmadı; ‘Saklı’yı iki haftada sadece 489 kişi izledi. Aslında iki ailenin birbirleriyle kesişen saklı hayatlarını konu alan ‘Saklı’, bir dram filmi. Ancak o sahne o kadar çok konuşuldu ki, insanların aklında hep erotik çağrışımlara neden oldu.
‘Saklı’nın düşük gişesi, ‘seks satar’ düşüncesinin geçerliliğini kaybettiğinin en son örneği. Ünlü Pirelli Takvimi bile 2016 takviminde çıplak kadın fotoğrafı kullanmadı. Playboy dergisi çıplak kadın fotoğrafları kullanmama kararı aldı. Playboy’un CEO’su Scoot Flanders bu kararı açıklarken “Devir artık bir seks fotoğrafına bir tık ötede olduğumuz bir devir. Artık bunları geçmeliyiz” demişti. İnternetin ışık hızına geçtiği, bu kadar yaygınlaştığı bir devirde çıplaklığa ulaşmak çok kolay.

Öte yandan bizde de öyle bir internet medyası var ki… Bunlar; cinsel içerikli en küçük sahneye ya da açıklamaya piranhalar gibi üşüşüp ve devamlı kullanarak sanki başka bir şey anlatılmıyormuş gibi filmleri itici yapıyor. ‘Saklı’nın yaşadığı bu kötü tecrübeden sonra artık yerli sinemacılar, filmlerinde sevişme sahnesi varsa, bunu fragmana bile koymaktan çekinirler.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR