Medya

Ersoy Dede’den Aslı Aydıntaşbaş’a sert çıkış: Yavaş gel bakalım biraz!

Star yazarından, Cumhuriyet yazarına sert cevap!.. “Aradığınız kişiye bu gazetede ulaşılamıyor!” Star Gazetesi yazarı Ersoy Dede, dünkü yazısında kendisi ve birkaç yazarı hedef alan Cumhuriyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş’ı deyim yerindeyse topa tuttu.

ARADIĞINIZ KİŞİYE BU GAZETEDE ULAŞILAMIYOR!

Star yazarı Ersoy Dede, dünkü yazısında “Ersoy Dede’nin, Cem Küçük’ün, Şamil Tayyar’ın hatta ve hatta Erdoğan’ın kandırılmış olma ihtimali var da, Nazlı Ilıcak’ın yok mu?..” diye soran Cumhuriyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş’a sert cevap verdi. “Benim fikirlerim ne zaman Nazlı Ilıcak’la örtüşmüş doğrusu çok merak ediyorum” diyen Ersoy Dede, Aslı Aydıntaşbaş’a Yeni Şafak ile Karar’ı işaret ederek şunları söyledi:

“Aradığınız kişiye bu gazetede ulaşılamıyor” başlıklı o bölüm:

Aslı Aydıntaşbaş, Nazlı Ilıcak’ın hukukunu savunacağım derken kremalı mantar çorbası gibi bir fotoğraf çıkartmış ortaya. “Ersoy Dede’nin, Cem Küçük’ün, Şamil Tayyar’ın hatta ve hatta Erdoğan’ın kandırılmış olma ihtimali var da, Nazlı Ilıcak’ın yok mu?..” diye soruyor.. “.. Adı geçen diğer isimler kendi adlarına konuşurlar elbet.. Ancak ben benimle benzerlik kurarak, FETÖ’nün medya yapılanması davasında müebbetle yargılanan bir isme meşruiyet devşirilmesini tabii ki kabullenmem.. Bunu söylediğim zaman Aslı Aydıntaşbaş; “Sizin üzerinizden kimseye meşruiyet devşirmek niyetim yok. Sadece basit bir soru soruyorum: Herkesin aynı tezleri savunduğu dönemde, Nazlı Hanım’ın da yanlış yapma hakkı yok mu?..” demiş.. Benimle Nazlı Ilıcak hangi zamanda hangi ‘aynı’ tezleri savunmuş çok ciddi merak içindeyim.. 17/25 Aralık’a darbe girişimi mi demiş, 7 Şubat 2012 kepazeliğine ‘Erdoğan’ı indirme operasyonu’ mu demiş, Gezi kalkışmasında mı benzeşmiş fikirlerimiz, Türkiye’nin demokratikleşme sürecinde mi?..O FETÖ’cü polis şeflerinin yazdığı fezlekeleri Aydın Doğan’ın bordrosunda ‘yolsuzluk’ diye satarken, ben bunun bir dış servis operasyonu olduğunu anlattım gücüm yettiğince.. Yavaş gel bakalım biraz.. Dışarıdan bakınca herkes birbirine benziyor olabilir ama öyle değil.. Aradığınız kişiye şu anda bu gazetede ulaşılamıyor.. Bir de Yeni Şafak’la Karar’ı deneyin isterseniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu