Medya

Ersoy Dede’nin Müge Anlı yazısı tepki çekti

Star yazarı Ersoy Dede, Müge Anlı’nın, programına telefonla bağlanan insan kaçakçısını seyircilere alkışlatmasıyla ilgili medyanın genel eleştirel tavrının dışın bir yaklaşım sergiledi. Dede, bugünkü yazısında  “Acaba ‘ben olsaydım şunu da sorardım’ gibi bir meslekî kıskançlıkla mı eleştiriyoruz Müge Anlı’yı” diye sorarak olayı mesleki kıskançlığa getirmesi eleştiri konusu oldu.

Ersoy Dede, yazısında: “Ama hem seri katilin izi ile ilgili hem de mülteci göçü ile ilgili insan kaçakçısı mülakatı, çok da yanlış görünmedi gözüme” diye yazarak Müge Anlı’nın sert eleştirilere maruz kalan tavrına bir anlamda destek vermiş oldu.

İşte, bu gerçeği es geçen Ersoy Dede’nin o yazısından bir bölüm:

İletişim tarihine geçecek türde bir olay yaşandı önceki gün..
Seri katilin izini süren Müge Anlı’nın canlı yayınına telefonla insan kaçakçıları bağlandı..
Katilin kaçmasına izin vermeyeceklerini taahhüt eden insan kaçakçısı ile Müge Anlı arasında geçen  konuşma her açıdan tartışmalıydı..
Katili kaçırmayacaklarını söylemesi üzerine Müge Anlı’nın “harikasınız” demesi, salonda bulunan seyircilerin alkışlaması.. “Sizden rica ediyorum, mültecilere can yeleği takmayı unutmayın” ikazı…
İtiraf edeyim, ilk izlediğimde çok kızmıştım..
Akdeniz’de Ege’de her gün yeni bir facianın yaşandığı bir ortamda insan kaçakçılarının meşru gösterilmesi gibi bir televizyon yayınını sıkıntılı bulduğu ifade etmeliyim..
Ancak bir şeyin de altını çizmem lazım..
Acaba “ben olsaydım şunu da sorardım” gibi bir meslekî kıskançlıkla mı eleştiriyoruz Müge Anlı’yı?.. Misal ben olsam, bağlamaz mıydım yayına? İki soru da ben sormak istemez miydim?
Tamam alkışlanması biraz acayip olmuş..
Ama hem seri katilin izi ile ilgili hem de mülteci göçü ile ilgili insan kaçakçısı mülakatı, çok da yanlış görünmedi gözüme..

 

 

 

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı