Medya

Ertuğrul Özkök Hürriyet’ten nasıl kovuldu?.. Ayşenur Arslan, canlı yayında anlattı

Gazeteci Ayşenur Arslan, Ertuğrul Özkök’ün Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmenliğinden alınması ile ilgili ilginç detayklar paylaştı. Arslan, Özkök’ün Aydın Doğan ile “bir yıl önceden haber verme” anlaşması yaptığını ancak Özkök’ün habersiz bir biçimde görevine son verildiğini açıkladı.

Gazeteci Ayşenur Arslan Halk TV’de yayımlanan Sözüm Var programına konuk oldu.

Arslan, Ertuğrul Özkök’ün Hürriyet gazetesi genel yayın yönetmenliğinden nasıl kovulduğunu anlattı. Arslan, Ertuğrul Özkök Hürriyet gazetesinin salonunda yaptığı program esnasında görevden alınacağını dair söylentileri sordunu açıkladı. Arslan, “Eskiden tanırım Ertuğrul’u zaten. Biraz o samimiyetle biraz da gazetecilik adına dedim ki; “Ertuğrul Bey sizin yakında Hürriyet gazetesinin başından alınacağınıza dair çok yaygın bir söylenti var” dedi.

Arslan, Özkök’ün yanıtını şöyle aktardı:

“Güldü. “Bak şekerim ben Aydın Doğan ile Hürriyet gazetesi genel yayın yönetmenliğine geldiğimde şu konuda bir anlaşmaya vardık. Aydın Bey’in bana bir sözü var. Beni görevden alacağı zaman bir sene önceden haberdar edecek. Şu ana kadar herhangi bir şey söylemediğine göre demek ki benim en az bir yılım daha var” dedi. Ertesi hafta gitti.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı, televizyon ve dijital platformları odağına alan bir mecradır. Sitemizde ayrıca TV program ve dizi haberlerine, popüler teknoloji ve oyun haberleri içeriklerine de yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu