Medya

Ertuğrul Özkök’ün “Ekşi Sözlük” çilesi!

Ekşi Sözlük’ün ortağının adının bir taciz olayına karıştığını yazdıktan sonra Ekşi Sözlük yazarları ile başı adeta derde giren Ertuğrul Özkök, tıpkı Habertürk yazarı Fatih Altaylı gibi Ekşi Sözlük’e her fırsatta yüklenmeye sert yazılar kaleme almaya devam ediyor. Özkök son yazılardan birinde Ekşi Sözlük’ü hedef almış bu platform için “Ekşi Sözlük adını bundan sonra Turşu Sözlük ilan edeceğim” diye yazmıştı.

ERTUĞRUL ÖZKÖK EKŞİ SÖZLÜK’E KARŞI!

Yenisöz gazetesinin gizemli yazarı Kurşun Kalem’in gündeminde ise Ertuğrul Özkök’ün etkin sözlük platformuna karşı zaman zaman çaresizliğe varan çıkışı vardı. Kurşun Kalem, kaleme aldığı “Turşu Özkök’ün Ekşi Sözlük’le imtihanı” başlıklı yazısıyla Özkök’e yüklendi.

Kurşun Kalem, Özkök için yazdığı”Yıllarca herkese çamur atan, adam öldüren manşetler sallayan, siyasi kariyer bitiren, 28 Şubat’ı açıktan destekleyip darbe şakşakçılığı yapan Ertuğrul Özkök’ün ekşi sözlük karşısındaki çaresizliğini izliyorum.Tıpkı manşetleriyle giyotine gönderdiği kişilerin çektiği ızdırap gibi..” ifadeleriyle dikkat çekti.

işte, Kurşun Kalem’in Ertuğrul Özkök’ün Ekşi Sözlük’le imtihanını değerlendirdiği o yazısı:


KURŞUN KALEM/YENİSÖZ

Çok keyif alarak yazıyorum bu yazıyı.

Çünkü…

Yıllarca herkese çamur atan, adam öldüren manşetler sallayan, siyasi kariyer bitiren, 28 Şubat’ı açıktan destekleyip darbe şakşakçılığı yapan Ertuğrul Özkök’ün ekşi sözlük karşısındaki çaresizliğini izliyorum.

Tıpkı manşetleriyle giyotine gönderdiği kişilerin çektiği ızdırap gibi..

İsterseniz önce konuyu bir özetleyelim.

Düne kadar “kutsal bilgi kaynağı” saçmalığıyla dokunulmazı oynayan ekşi sözlük için bakın nasıl bir tanımlama yapıyor Özkök:

“Hani sana, bana, ona, sayfa sayfa hakaretler ettiren, bunu bizlere mizah olarak satmaya çalışan sözlük…”

Daha…

“Yıllardır hakkımda en aşağılayıcı, en hakaretamiz, en iğrenç cümlelere sayfalar ayıran bu arkadaşa dümdüz gideyim mi…”

Şimdi bu cümleleri biz ekşi sözlük için yazsak ne fikir özgürlüğü ihlalimiz kalır, ne düşünceye tahammülsüzlüğümüz.

Ertuğrul Özkök yeni farkına varmış ekşi sözlüğün ne olduğunun.

“Sayfalar dolusu hakaretler edildiğini, hakareti mizah diye satmaya çalıştığını, en aşağılayıcı, en hakeratamiz, en iğrenç cümlelere sayfalarını ayırdığını…”

“E madem yıllardır ekşi sözlüğün böyle olduğunu biliyordun, ucu sana dokunmadan önce niye tek kelime yazmadın?” diye sorup zaman kaybetmeyelim de ekşi sözlük Ertuğrul Özkük kavgasının asıl nedenine gelelim…

Ertuğrul Özkük eşki sözlüğün patronunun yanında çalışan bir bayana taciz ettiği iddiasını sütununda dile getirdi.

Bunun üzerine gayet doğal olarak küfür konusunda uzman “ekşi sözlük uleması” Ertuğrul Özkök’ü bizim buraya yazmaktan utanacağımız cümleler ile lime lime etti…

Ertuğrul Özkök’ün asıl zoruna gidense ekşi sözlüğün sahibinin kendi yazılarına erişim yasağı koydurması.

Özkök’ün tek arzusu kendine küfredilmesinden vazgeçilmesi değil, tam aksine o her şekilde adının anılması için takla atan birisi, -ki biz bile aslında bu satırları yazarken onun arzusuna hizmet ediyoruz-, onun isteği ekşi sözlükte “işte bu olmadı patron” başlığının açılabilmesi ve ekşi yazarlarının sözlük sahibini en azından masumca eleştirmeleri…

Gayet nazik, gayet alttan alıcı bir üslupla yazdığı yazıların ekşi sözlük saflarında tınlanmadığını görünce, çılgına döndüğü anlaşılıyor. Belli etmeye çalışmadan, cool’luğunu koruyarak şöyle eleştiriyor onları; “TAKMA isimler arkasına sığınarak ona buna saydıran Ekşi Sözlük’ün maskeli süvarilerine tek bir sorum var: Maskeli arkadaş, yazdığın bu sitenin patronunun, kendisine tek kelime edilince ona buna erişim yasağı koymasını içine sindirebiliyor musun? Hayatında bir kere mert ol, at maskeni ve konuş… İçine sindirebiliyor musun… Bak sana ne diyeceğim… Yazdığın bu ekşi sitenin patronunun ona buna erişim yasağı koydurmasını içine sindirip tek kelime etmezsen eğer… Bil ki bir tık kaldı. Ekşi Sözlük’ün adını bundan sonra Turşu Sözlük ilan edeceğim…Tabiatıyla sen de Turşu Sözlük yazarlığına terfi etmiş bozacı şahit haline geleceksin.”

“Olmadı Gözüm”, “Vay şerefsiz”, “Muhtar Bile Seçilemez”, “Bin yıl sürecek”, “Gerekirse silah kullanırız”, “410 el kaosa kalktı” diye yazan adam söylüyor bunları.

Mertlikten, maskesizlikten, içine sindirmekten bahsediyor.

Ahmet Kayayı ölüme, Necmettin Erbakan’ı siyasetin dışına, Tayyip Erdoğan’ı hapse, Meclisin iradesini ayaklar altına gönderilmesine hizmet eden şahıs yazıyor bunları…

Yukarıdakiler galerisinin en meşhur günahları…

Sayfalarda, başlıklarda, spotlarda, haber metinlerinin içinde kararttığı hayatlar; ekşi sözlüğün maskeli süvarilerine bile hak gördüğü masumiyet karinesini hiçe sayarak linç ettiği kişileri listelesen günahlarını saymaya ömür yetmez

İşte bu adam, ekşi sözlük karşısında çaresiz..

Kıvranıyor, çırpınıyor, köşesini şahsi işine ayırıyor ama yine de bu satırlar yazıldığı ana kadar en küçük bir zeytin dalı göremiyor…

Beyaz türklerin, daha doğrusu beyazlaşmaya çalışan beyazımsı  türklerin ceberrut yüzüyle karşılaşıyor…

İşte hayat tarzlarını savunduğu kişi ve kesimlerin acımasız ve dışlayıcı tarzına muhatap oluyor Özkök…

Ekşi sözlüğü sevmeyiz.

Çöplüktür bize göre…

Ama haklarını da verelim…

Son dönemde Ertuğrul Özkök’ü böylesine çıldırtan birileri olmamıştı.

Elbette, muhtar bile olmasını istemediği Tayyip Erdoğan’ın genel başkanlık, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı süreçlerini canlı canlı izlemek zorunda kalışının etini didik didik eden işkencesini bir kenara bırakırsak.

Devam ekşi sözlük…

DİNSİZİN HAKKINDAN İMANSIZ GELİR….

Bir söz bir durumu bu kadar mı güzel anlatır?

Cukkk dedi oturdu maşaallah…

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu