Magazin

Eser Yenenler’den karikatüriste 30 bin liralık tazminat davası

Ünlü sunucu ve oyuncu Eser Yenenler, kendisini domuza benzeterek karikatürünü çizen ve “dombili, b.k., pig, pislik, yağ tulumu” ifadelerini kullanan karikatürist Öznur Kalender hakkında 30 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

Sunucu ve oyuncu Eser Yenenler, kendisini domuza benzeterek karikatürünü çizen Öznur Kalender hakkında suç duyurusunda bulundu. Kalender çiziminde “dombili, b.k., pig, pislik, yağ tulumu” gibi ifadelere de yer vermişti.

Hürriyet gazetesinden Özge Eğrikar’ın haberine göre; Eser Yenenler, karikatürist Öznur Kalender hakkında 30 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ve Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunulan dilekçede, oyuncunun avukatı Orhan Adagül, “Burada eleştirel mizahtan daha çok ağır bir sövgü bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı, televizyon ve dijital platformları odağına alan bir mecradır. Sitemizde ayrıca TV program ve dizi haberlerine, popüler teknoloji ve oyun haberleri içeriklerine de yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu