Magazin

Eski TV sunucusu Özlem Kızılkaya Uzan 13 yıldan sonra yurtdışından neden döndü?

İMAR Bankası soruşturması nedeniyle eşi Hakan Uzan ile birlikte yurtdışına kaçan eski TV sunucusu Özlem Kızılkaya Uzan, 13 yıl sonra Türkiye’ye döndü. Kırmızı bültenle aranan eski sunucu, mahkeme tarafından yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. Özlem Uzan, mahkeme heyetine Türkiye’ye savunmasını yapmak ve Hakan Uzan’dan boşanmak için geldiğini açıkladı.

İMAR Bankası soruşturması sırasında yurtdışına kaçan Kemal ve Hakan Uzan’ın nerede oldukları, yıllarca tartışıldı. Habertürk’ten Serdar Kulaksız’ın haberine göre; eşi Hakan Uzan gibi 13 yıldır yurtdışında bulunan ve kırmızı bültenle aranan Özlem Kızılkaya Uzan’ın geçen günlerde Türkiye’ye döndüğü ortaya çıktı. Eski sunucu Özlem Uzan, Türkiye’ye döndüğünde polis tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

Polis nezaretinde adliyeye götürülen Özlem Uzan, yetkilisi olduğu Atasu Emlak ve Ticaret A.Ş.’nin geri ödeme gücü olmadığı halde 1 milyon 50 bin Euro’luk gayrinakdi krediyi oluşturan teminat mektuplarından 650 bin Euro’luk bölümünün nakde çevrilerek Adabank’ın zarara uğratıldığı gerekçesiyle açılan davada hâkim karşısına çıktı.

Atasu Emlak ve Ticaret A.Ş.’de, Enis Zaimoğlu ve Hasan Pilav ile birlikte müşterek imza yetkilisi olduğunu belirten Özlem Hanife Uzan, “Ben şirket işleriyle ilgilenmezdim. Hakan Uzan bana Adabank’tan şirket için teminat mektubu alacağını söylemişti ancak bunun için şirkette bir karar alındı mı, herhangi bir şey imzaladım mı, hatırlamıyorum” diye konuştu.

“HAKAN UZAN’A BOŞANMA DAVASI AÇACAĞIM”

Hakan Uzan’ın halen eşi olduğunu söyleyen Özlem Uzan, “Kendisi halen Paris’te yaşamaktadır. Paris’te birkaç adresi bulunmaktadır” detayını paylaştı.

Bir kısım özel sebeplerden dolayı şimdiye kadar yurtdışından gelemediğini kaydeden eski sunucu, mahkemede“Savunma yapma amaçlı olarak gelmiş bulunmaktayım. Bundan sonraki süreçte de Hakan Uzan’a karşı boşanma davası açacağım. Beraatimi talep ediyorum” şeklinde konuştu.

ozlem-kizilkaya

Mahkeme heyeti, Özlem Uzan hakkında, kırmızı bülten ve kaçak kararının kaldırılıp yurtdışına çıkma yasağı konularak serbest bırakılmasına karar verdiği haber veriliyor.

Özlem Kızılkaya Uzan çeşitli müzik kanallarında VJ’lik yaptıktan sonra en son Show TV’de Uçankuş adlı magazin programını sunarken yaklaşık 15 yıl önce Hakan Uzan’la evlenmişti.

 

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu