ManşetYazarlarımız

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın tadı yok/JALE ŞEN yazdı

JALE ŞEN/MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

Eylül geldi dizi sezonu açıldı. Demli çayınızı, çekirdeğinizi, kurabiyenizi filan alın geçin televizyonun karşısına keyifle seyredin başlayan dizilerden gözünüze kestirdiğinizi diyemeyeceğim keyifle bu defa. Öyle pek keyif kalmadı hiç birimizde. Ama işte hayat da devam ediyor da denmiyor ki böyle bir anda dalga geçer gibi. Bunu da demeyeceğim. Ne kelimeler ne de cümleler hiç biri hiç bir şey söylemek için hevesli değil. Üzgünüm demek de yetersiz biliyorum. Ama sanki o çocuklar yitip giderken ve diğer şehitler, üzülmekten çok utanıyorum yaşıyor olmaktan…

Belki…

Belki yazmak rahatlatıyor böyle anlarda beni. Hiç bir şey yapamayacağımı bildiğimden böylece yazmak iyi geliyor işte. Ben sadece uzaktan uzağa üzülüp yanabilirim. Ama sonra geçer…Yaşayan bilir içindeki yangını ancak. O yangının asla sönmeyeceğini. Üzülüyorum diyense üzülür sadece…Sadece bu. Unutur gidersin bir kaç dakika sonra sen olup biteni. Olan bitenin içinde duransa yanmaya da yanıp yanıp kül olmaya da o külden tekrar alevlenmeye de devam edip durur.

Ben ve benim gibilerse ancak bir kuru ”üzgünüm” diyebiliriz.

Eylül geldi dizi sezonu açıldı demiştim yazıma başlarken ama içimden hiç gelmedi esas sebebe ait cümlelerle devam etmek. Eşkıya Dünyaya Olmaz Hükümdar’ı yazacaktım güya. İlk bölümü izleyip hakkında bir şeyler yazmak için baktım diziye, ona da ortasından başladım zaten, 15 dakika zor dayandım. Raci Şaşmaz ve Oktay Kaynarca isimlerini görünce çok da tahmin yapılabilir bir iş olmuştu zaten gözümde. Çakır’larla dolmuş yine dizi o da ayrı mevzu. (Bkz: eski Çakır Süleyman Çakır olmuş Hızır Çakırbeyli.) Raci Şaşmaz’ın ‘Çakır’larla ilgili ince bir noktası var herhalde ki bu defa Deniz Çakır’ı da dahil etmiş işine.

Konusunu yazmayacağım, zira içimden de gelmiyor, isteyen bulup okumuştur konusunu mutlaka. Kendinizi iyi hissetmek için dizi izleyin, film seyredin, şunu yapın bunu edin demeyeceğim. Mafyalı, efeli mefeli dizilerden sıkılmadıysanız alın izleyin. Ama benim bu dizi hakkındaki nihai fikrimi merak ediyorsanız söyleyeyim: Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, bu diziden de hiç bir şeycik olmaz!
Bitirirken…

Kusuruma bakmayın bu defa. Hiç yazmasam bile olurdu bu akşam. Ama bir şeyler yazmalıydım sanki işte. Biraz kızgınım sadece olan biten hatta bir türlü bitmeyen her şeye.

Kızgınım sadece affedin bu defa…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu