Televizyon

Esra Erol’un programını RTÜK’e şikayet ettiler

Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin, ATV’de yayınlanan Esra Erol’un programını RTÜK’e şikayet ettiği haber veriliyor. Dernek konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 5 Haziran tarihli programda 14 yaşındaki bir çocuğun yaşadığı mağduriyetin ekranda dakikalarca gösterilmesinden dolayı şikayetçi olduğu öğrenildi.

Bu durumun Cumhuriyeti Anayasası’na, Çocuk Koruma Kanunu’na, Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanuna aykırı olduğunu vurgu yapılan açıklamada, “Programı yayınlayan medya hizmet sağlayıcıları hakkında hukuki, idari, cezai, mali ve sair her türlü işlemin gereğinin yapılması için, Türkiye genelinde yaklaşık 18.000 üyesi bulunan Derneğimiz adına ve tüm üyelerimiz adına şikayette bulunduk” denildi.

Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verildi:

“5 Haziran 2019 tarihinde ATV Kanalı’nda yayınlanan Esra Erol’un Programında, 14 yaşında ve yaşadıkları nedeniyle mağdur konumunda bulunan bir çocuk olan G.R, yaşadığı travmaların izleri çok açık şekilde gözlenir durumdayken, hatta zorlukla ve ağlayarak konuşmaya çalışırken Programa telefonla bağlanmıştır. Adı, soyadı, ailesine ve yaşadıklarına ilişkin ayrıntılar Programda defalarca dile getirilmiştir. Bu Programın 14 dakikalık bölümü ise sosyal medyada yüz binlerce kişi tarafından izlenmiştir ve izlenmektedir.

Bu nedenle Cumhuriyet Kadınları Genel Merkezi olarak bu gün Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na anılan Program hakkında ve bu Programı yayınlayan medya hizmet sağlayıcıları hakkında hukuki, idari, cezai, mali ve sair her türlü işlemin gereğinin yapılması için, Türkiye genelinde yaklaşık 18.000 üyesi bulunan Derneğimiz adına ve tüm üyelerimiz adına şikayette bulunduk.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu