Televizyon

“Çalınmış Güzellik” belgeseli TRT Belgesel kanalında ne zaman yayınlanacak?

TRT Belgesel kanalında yeni ve ilginç bir belgesel başlıyor: Çalınmış Güzellik… Yeni belgesel program Çalınmış Güzellik’in ilk bölümü 4 ağustos Cuma akşamı saat:23:20’de TRT Belgesel ekranlarında olacak. Belgeselde; diyet, estetik operasyonlar, botoks vb. tekniklerin hayatlarımızda ne kadar vazgeçilmez olduğunun cevabı aranıyor.

ÇALINMIŞ GÜZELLİK TEK BÖLÜM OLARAK YAYINLANACAK

Çalınmış Güzellik adlı belgeselde estetik operasyon kararı alıp bıçak altına yatanların deneyimlerine ve de uzman konukların konuyla ilgili tespitlerine yer veriliyor. Yapılan estetik operasyonlarıyla aslında insanların güzelliklerinin çalındığına vurgu yapılıyor.

blank

 

Reklamlar, TV ve sosyal medya üzerinden tanımlanan tek tip güzellik algısının açmazları bizi nereye götürüyor? Güzelleşme adına insanların sağlıklarını kaybetmeleri anoreksia ve bulimia gibi rahatsızlıkların pençesine düşmeleri günümüzün yaşanan sorunları arasında.

Belgeselde insanın kendisi olmaktan vazgeçerken bir yandan da kendisine olan yapay aşk hali anlatılıyor. Ayrıca “sahip olmak mı yoksa olmak mı?” ikilemi sorgulanıyor.

Belgeselde medyada yapay bir biçimde imajlarla da beslenmiş “yeni güzellik” algısının neye hizmet ettiği masaya yatırılıyor.

Yapım ve yönetimini Birsen Hatipoğlu Yıldız’ın üstlendiği belgeselde Yeditepe Üniversitesi’nden Doç Dr. Altan Kar danışmanlık yapıyor. Belgeselin görüntü yönetmenliğini ise Zafer Sevener yapıyor.

blank

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu