Medya

Ethem Sancak medyadan çekiliyor haberi bomba etkisi yaptı!

Star, Akşam ve Kanal 24’ün sahibi Ethem Sancak’ın medyadan çekildiği haberi medya dünyasında bomba etkisi yaptı. Bünyesinde Star, Akşam, Güneş gazeteleri ile Kanal 24, 360 TV gibi kanalları bulunduran Es Medya’nın patronu Ethem Sancak’ın ikinci kez medyadan çekildiği haber veriliyor. Öyle ki Ethem Sancak’ın tüm eşyalarını topladığı ve çalışma ofisini tamamen terk ettiği konuşuluyor.

Hatırlanacağı gibi Ethem Sancak, daha önce de Star medya grubuna olan ortaklığını Fettah Tamince’ye devrederek medyadan çekilmişti. Sancak, 3 yıl aradan sonra da Turkmedya grubunu satın almış, Star Medya Grubunu da bünyesine katarak ES Medya’yı kurmuştu.

Ethem Sancak’ın medyadan çekileceği dedikoduları bir süredir konuşuluyordu.

SuperHaber sitesinin haberine göre Sancak ile ilgili  o dedikoduların hepsi doğru! Es Medya, Türkiye’nin en tanınan inşaat gruplarından birine satıldığı ya da satılmak üzere olduğu bildiriliyor.

Medya sektörüne her zaman iddialı giriş yapan Ethem Sancak’ın çekilme nedeni olarak medya sektörde bir türlü büyüyemiyor olması gösteriliyor.
Ethem Sancak, Kanal 24, Star ve Akşam Gazetelerinde beklediği atılımı bir türlü sağlayamadı.

Medya kulislerine göre Ethem Sancak, medyaya yatırım yapıp büyütmek yerine bünyesinde yer alan gazete ve televizyonları özellikle kamu reklamları ile finanse edip ayakta tutmaya çalışmak yoluna gitti. Bunun için agresif bir reklam politikası izledi.

Es Medya’nın hangi gruba satıldığı henüz bilinmiyor. Medya grubunun bundan sonra yoluna hangi strateji ile devam edeceği önümüzdeki günlerde belli olacak.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu