Medya

ETHEM SANCAK MEDYAYA DÖNECEK Mİ?

Medyaya döneceği yönündeki iddialara canlı yayında açıklık getiren başarılı iş adamı Ethem Sancak, SKY Türk360’da önemli açıklamalar yaptı.

Eski medya patronu ve başarılı iş adamı Ethem Sancak SKY Türk360 ekranlarında medyaya dönüş mesajları verdi. TMSF yönetimindeki Akşam gazetesi SKY Türk 360 televizyonuna talip olacağı konuşulan Sancak canlı yayındaki açıklamalarında iddiaları doğrulayan sinyaller verdi.

Bir kaç tane stratejik sektöre gireceğim

İlaç sektöründe ülkenin en büyük markalarından olan Hedef’i İngilizlere sattığını açıklayan Sancak, diğer yatırımlarını da elden çıkardığını söylerken yeni sektörlere gireceğini duyurdu. Sancak “stratejik” bulduğu sektörlere gireceğini söylerken medyanın da yatırım planlamasında yer aldığını açıkladı.

Medyaya yeniden dönmek istiyorum

Bir kaç tane stratejik sektöre girmek istiyorum. Medya deniyor mesela. Evet olabilir. Medya da stratejik bir sektör. Daha önce Aydınlık’ta gazetecilik yapmışlığım var. Okuyan yazan biriyim. Ayrıca medyadaki tek sesliği kırmak ve Tayyip Erdoğan’a destek olmak için gönüllü olarak rahmetli Hasan Doğan’la birlikte Star ve 24 grubu organizasyonuna girmiştim. Medyadaki tek seslilik kırılınca ben çekildim ve başka arkadaşlara bıraktım. Bazı stratejik sektörler var. Bunlardan biri de tarımın ıslahı ve modernleşmesi, gıdanın ucuzlaması.

Yandeks’le ortak oluyoruz

Bilişim sektöründe çok ciddi bir şeye kalkıştım ve önemli bir marka olan Yandeks’e ortak oldum. Google’ın tekelini kıracak olan arama motoru. Onlar Asya’ya yayılmak için İstanbul şart tesptini yapmışlar. Yerelde güçlenmek için de yerelle birlikta çalışmak gerek. Bu nedenle bize geldiler. Birlikte çalışacağız büyük ihtimalle. Tabi ki bu da medyanın bir parçası. Türkiye’nin kendisi olabilmek için savunma sanayiinde de gelişmesi gerekir. Buna da bakacağım. Elimde param var bakalım…

‘Kenan Evren memleketi mahvetti ama bana faydası oldu’

İş hayatında dönüm noktasının 12 Eylül olduğunu kaydeden Ethem Sancak “Kenan Evren sayesinde bugünlere geldim” dedi. Sancak sözlerine şöyle açıklık getirdi:

Evren’le bir düğünde biraraya geldik. Ona da söyledim. Memleketi mahvettiniz ama bana faydanız oldu dedim kendisine. 12 Eylül darbesinden sonra dalganın karşısında durmadım üstünde olmaya çalıştım. Ticarete girmem bu süreçte olmuştur.

Gazeteciler.com

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu