Yerli Dizi

Ethem Sancak ve Aydın Doğan arasındaki tazminat davasını kim kazandı?

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, kişilik hakları ihlal edildiği gerekçesiyle Güneş gazetesi sahibi Ethem Sancak’a dava açmıştı. Dava neticesine göre Ethem Sancak, Güneş gazetesine atılan 5 manşet için Aydın Doğan’a 30 bin lira tazminat ödeyecek.

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Güneş gazetesi sahibi Ethem Sancak ve Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül’e açtığı manevi tazminat davalarında karar çıktı. Ethem Sancak ve Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Aydın Doğan’a tazminat ödeyecek.

AYDIN DOĞAN 250 BİN LİRA TALEP ETMİŞTİ

Aydın Doğan’ın, Güneş gazetesinde 3 Nisan 2015’te Doğan’ın fotomontajla kızıl bere giydirilmiş fotoğrafının da yayınlandığı “Fena yakalandınız”, 4 Nisan 2015’te “Yalan dolan Aydın Doğan”, 6 Nisan 2015’te “Kaosun efendileri”, 2 Mayıs 2015’te “DHKP/C sözünü dinletti”, 15 Mayıs 2015’te “Çanlar Aydın Doğan için çalıyor” başlıklı haberleri ile kişilik hakları ihlal edildiği gerekçesi ile Ethem Sancak ve Güneş gazetesinden toplam 250 bin TL manevi tazminat talep etti.

DOĞAN, TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ GİBİ GÖSTERİLDİ

Davaların birleştirildiği Bakırköy 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmada, Aydın Doğan’ın avukatı Güneş Çelik “Haberlerde fotomontaj yapılarak terör örgütü üyesi gibi gösterilmiştir” dedi.

SANCAK’IN AVUKATI: “SEN TERÖRİSTSİN ŞEKLİNDE BİR HEDEFLEME SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

Sancak’ın avukatı Nurtekin Deniz ise “Davacı tarafın gazete haberlerinde alındığı fotoğrafındaki kep ironi olsun diye yapılmış bir resimdir. Davacıya yönelik ‘sen teröristsin’ şeklinde doğrudan bir hedefleme söz konusu değildir” şeklinde konuştu.

ETHEM SANCAK 30 BİN LİRA, İBRAHİM KARAGÜL 25 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK

Mahkeme 5 ayrı haber nedeniyle Etmek Sancak’ın, yayın tarihinden itibaren yasal faiziyle Aydın Doğan’a toplam 30 bin TL ödemesine karar verdi. Aydın Doğan, 15 Temmuz 2015’te “O barajın altında sen kalacaksın” başlığı ile yayınlanan yazısı ile kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül’den de 50 bin TL manevi tazminat talep etti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu