Ev Almak İsteyenlere Son Fırsat Eylül Ayında! Taksitler 4 Bin Lira, Evler 1 Milyonun Altında!

Düşük gelirli vatandaşa ev sahibi olma imkanı sunan TOKİ, bugün yeni bir konut satış dönemini müjdeledi.

Toki Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan yeni bir açıklamada, dar gelirli vatandaşlar için bir kez daha ev sahibi olmanın yolunun açıldığı öğrenildi. TOKİ, 4 Eylül’de başlattığı başvuru ekranı bugün son kez açık kalacak. Bugün de başvurular alındıktan sonra artık değerlendirme ve kura aşamasına gelinecek.

TOKİ bugün başvuruların sona ereceğini duyurdu. Dar gelirliler için ev sahibi olma imkanı sunan TOKİ, 4 Eylül’de açtığı başvuruların bugün sona ereceğini kaydetti. Bu kısa süre zarfında hala başvurular devam ederken, detaylar bir kez daha hatırlatıldı. Detayların yanı sıra Ziraat Bankası’na yatırılacak olan katılım tutarıyla birlikte 81 ilde konut hareketliliğinin başlatılacağı aktarıldı.

TOKİ’den 96 Adet Konut Satışı İçin Bugün Son Gün!

1+1, 2+1 ve 3+1 daireleri piyasaya kıyasla neredeyse 2 kat daha ucuza satan TOKİ, yeni bir duyuru daha yapmıştı. 4 Eylül 2023’te başvurular açan kuruma 96 konutun satışının yapılacağını vurgulamış, son gün olarak da bugüne işaret etmişti. Başvuru ekranının kapanmasına saatler kala duyuru yinelenirken, herkes detayları araştırmaya başladı. Peki, ayda 4 bin liraya sahip olabileceğiniz TOKİ evlerine başvuru nasıl yapılır?

81 İlde TOKİ Hareketliliği Başlıyor

Erzurum’daki 96 adet konutun satışına başvurular bugün itibarıyla sona ererken, kayıpların telafisine yönelik tüm Türkiye’de konut hareketliliğinin başlatılacağına dikkat çekildi. 81 ilde yeni konut projelerinin başlatılacağı duyurulurken, dar gelirliler için uygun fiyatlı konut satışlarının devam edeceği belirtildi.

Aylık 4 Bin Lira Taksitle Ev Sahibi Olun!

TOKİ tarafından Erzurum’da yapılacak olan 96 konutun satışında 120 ay vade uygulanacak. Faizin yüzde 0 olaracağı konutlarda aylık ödeme tutarları da yaklaşık 4 bin lira civarında olacak. Bununla birlikte kuraya katılmak ve başvuru yapmak isteyenlerin, Ziraat Bankası’na 2 bin TL dekont yatırması gerekecek. Yapılacak olan kurada asil ve yedek olmak üzere hak sahipleri belirlenecek. İsmi çıkmayanlara ise Ziraat’e yatırdıkları dekontun iadesi sağlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir