Yerli Dizi

Ev yapımı Jet Sosyete’den hayal kırıklığı…Reyting performansı beklenenin altında kaldı

Koronavirüs salgını nedeniyle herkesin evde kaldığı günlerde ev yapımı dizilerde bir hareketlilik yaşandı. Mint Yapım imzalı Ev Yapımı dizisi TRT1’de ilk bölümüyle ekrana gelirken Gülse Birsel’in yazdığı Jet Sosyete de Evde Kal şeklindeki benzer bir konseptle Star TV’de ekrana geldi. Ne var ki Jet Sosyete reyting olarak beklenenin çok altında kaldı.

EV YAPIMI JET SOSYETE SEYİRCİYE TAT VERMEDİ

Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu, bugünkü “Ev yapımı komedinin reyting karşılığı yok mu?” başlıklı yazısında Gülse Birsel’in komedi dizisinin reyting performansını yazdı. Semercioğlu, Jet Sosyete dizisinin yayınlanan yeni konseptinin reyting sonuçlarını gördüğünde hayal kırıklığı yaşadığını yazdı.

İşte Semercioğlu’nun dikkat çeken o yazısı:Ev yapımı komedinin reyting karşılığı yok mu?

Gülse Birsel güzel ve hızlı bir karar aldı ve “Jet Sosyete”nin “Evde Kal” adında özel bir bölümünü hazırladılar. Oyuncular evde çektikleri sahnelerle 19’uncu bölümü tamamladılar ve o haliyle çarşamba akşamı Star ekranına geldi dizi… İlgi göreceğini düşünüyordum, reytinglerini görünce hayal kırıklığı yaşadım. “Jet Sosyete” tüm izleyicide 2.77 gibi düşük bir reytingle 25’nci… AB grubunda 4.30 reytingle 6’ncı olmuş. ABC1 grubunda ise sonuç; 3.83 reytingle 12’cilik… İnsanların eve kapanıp, reytinglerin yükseldiği, üstelik dizilerin ekranda olmadığı bir dönemde çok daha iyi bir sonuç alması gerekiyordu. Acaba sosyal medyada görüp geçtiğimiz ‘ev yapımı işlerin’ televizyonda reyting karşılığı yok mu?

 

BİROL GÜVEN’İN EV YAPIMI DİZİSİ KAÇINCI OLDU?

Öte yandan Ev Yapımı adıyla yayınlanan MİNT Yapım imzalı dizi de geçtiğimiz perşembe günü ilk bölümüyle ekrana geldi. Dizi, Jet Sosyete’ye oranla daha iyi bir reyting performansı sergiledi. Ev Yapımı AB kategorisinde 5. sırada yer aldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu