Medya

EVET SPOR BASINI O KADAR DÜŞTÜ!

AMK-Spor-Gazetesi

Sözcü gazetesine bağlı olarak çıkan ve adından ötürü oldukça tepki toplayan AMK adlı spor gazetesi, yayın hayatına başlamış oldu. Bilindiği gibi bu harfler sosyal medyada düpedüz bir küfürü ifade ediyor. Medyada gazetenin adına tepki oldukça fazla. Bunlardan birini de Milliyet’ten Mehveş Evin kaleme aldı… Yazısının başlığında “Spor basını bu kadar mı düştü?” diye soran Mevheş Evin’e kötü haberi Medyabey.com olarak biz verelim; “Evet, o kadar düştü!”…

 

“SPOR BASINI BU KADAR MI DÜŞTÜ?

– Yeni bir “spor” gazetesi yayın hayatına başladı. Gerçi adının sporla hiçbir ilgisi yok: AMK. Evet, yanlış okumadınız. Herkesin bildiği “o küfürün” kısaltılmışı.

– Sosyal medyada “amk” veya “amq” diye yazınca bunun ne anlama geldiğini çocuklar bile biliyor. Reklamlar, tam bunun üzerine oturtulmuş.

– Zorlama olması bir yana, çok aşağılık bir isim. Ayıptan geçtim, futboldaki holiganizm ve şiddetin artık en uç noktası. Nedir bu kadınların cinsel organıyla uğraşma hastalığı?

– Sözcü grubu AMK’yı “açık, mert, korkusuz” olarak açıyor. Bu durumda “AMK Sözcü” denirse kimse alınmasın.”

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı