MagazinTelevizyon

Evim Şahane’nin Mimar Selim’i yıkan ihanet defteri

Ekranların en sevilen dekor-tasarım programlarından Kanal D’nin yıllardır bıkmadan usanmadan izlenen programı Evim Şahane’nin Mimarı Selim Yuhay zor günler geçiriyor.

Anlaşmalı olarak boşandı eski eşi Balerin Elvin Avidor’un kendisini evli iken aldattığını öğrenen Mimar Selim olayı bakın nasıl öğrenmiş?

Eşiyle iki yıl önce anlaşmalı bir şekilde boşanan ve kendi tasarımı olan şahane evini de eski eşi ve çocuklarına bırakan SelimYuhay ihaneti tesadüfen öğrendi. Boşanmadan iki yıl sonra kişisel eşyaları arasında bir defter bulan Selim Yuhay, o zamanlar eşi olan Elvin Avidor’un yine evli olan C.G. ile uzun zamandır ilişkisi olduğunu o defterden okuyarak öğrendi. İddialara göre; Elvin Avidor, 13 Haziran 2013’te el yazısıyla C.G.’nin evlilik teklifine cevaben “Kocam, eşim, ışığım ve her şeyim olarak kabul ediyorum.” diye yazmıştı.

Defterde okuduklarının ardından boşanma sürecinde Elvin Avidor’un hileli davranışla kendisini boşanmaya razı ve protokol imzalamaya ikna ettiğini de anlayan ve bir tesadüf ile yıllar sonra ihanete uğradığını boşandıktan sonra öğrenen Yuhay adeta yıkıldı.

C.G daha önce boşanınca tacize başladı

Elvin Avidor’un evli sevgilisi olan C.G. Yuhay çiftinden önce eşinden boşanmıştı. Yuhay çiftinden önce boşanan C.G.’nin sosyal medya hesaplarından tacizlere başladığını anlatan Selim Yuhay’ın avukatı, “Eski eşine hiçbir şiddet eylemi bulunmayan Yuhay’ı, çocukları ve toplum nezdinde kötü göstermek amacıyla uzaklaştırma kararı alınmasını sağlamıştır. C.G. boşanmayı takiben Yuhay’ı yıpratmak amacıyla aile fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşmıştır.” açıklamasını yaptı.

Evim Şahane’ye ara verilmesinin sebebi de ihanetmiş

Aldatıldığını öğrenen Selim Yuhay’ın ruhsal bunalıma girdiği ve bu nedenle “Evim Şahane” programını hazırlayıp sunmaya ara vermek zorunda kaldığı belirtiliyor.  Yuhay’ın avukatı konuyla ilgili olarak “Aldatıldığını öğrenen Yuhay, yaşadığı ruhsal bunalım nedeniyle sevdiği işi ‘Evim Şahane’ programını hazırlayıp sunmaya ara vermek zorunda kalmıştır. Gerçekleri öğrendikten sonra içine kapanmış ve her şeyden uzaklaşmıştır. Büyük bir çöküntüye uğratılan Yuhay’ın lehine davalılardan 10’ar bin liradan 20 bin lira manevi tazminatı talep etme gereği doğmuştur” dedi.

Boşanma davasında Mimar Selim anlaşmalı boşanmada neler vermişti?

Selim Yuhay, üç çocuğunun annesi Evlin Avidor Yuhay’dan boşandığında anlaşmalı bir protokol imzalamışlardı. Yuhay, üç çocuğu için aylık bin 800 lira iştirak nafakası ödemeye, Sarıyer’de tamamen kendisinin tasarımı olan evini, eşi ile çocuklarına bırakmaya, kullandığı şirket aracını da eşine vermeye anlaşmalı olarak karar vermişlerdi.

Evlin Avidor Yuhay ise aile şirketi “Yuhay Mimarlık” firmasındaki yüzde 5’lik hissesini boşandığı kocasına devretmiş, ikili birbirlerinden herhangi bir maddi ya da manevi tazminat talebinde bulunmamıştı.

Gelinen son durumda ise Mimar Selim Yuhay; Evlin Avidor Yuhay’a ve sevgilisine İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 10’ar bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Mimar Selim Yuhay’a karısından ikinci şok haberimiz aşağıdadır

Ünlü mimar Selim Yuhay’a karısından ikinci şok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu