Eylül Ayında Aile Destek Ödemesiyle Birlikte 2 Sosyal Yardım Parası Daha Yatacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın dar gelirli ailer için başlatmış olduğu Aile Destek Programı kapsamında hem aile destek ödemesi hem çocuk bileşeni hem de fatura desteği veriliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın koordinesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Aile Destek Programı’nın Eylül ödemeleri merakla araştırılıyor. Her ay dar gelirli ailelere hanedeki kişi başına düşen gelire göre verilen aile destek ödemelerinin bu ay da yatacağı tarih aramalarda hız kazanırken, fatura ve çocuk bileşeni desteğinin de hesaplara yatması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Temmuz’daki bitiş tarihi 1 yıl süreyle ertelenen aile destek ödemeleri, Eylül ayında da dar gelirliye can suyu olacak. Eylül ayında aile destek ödemesiyle birlikte elektrik tüketim desteği ve çocuk bileşeni desteği verileceğinin kesinleşmesiyle birlikte her tarih araştırmalarına başladı. Peki aile destek ödemeleri ne zaman yatacak? Çocuk bileşeni ve elektrik tüketim desteği ne zaman yatacak? Güncel aile destek ödemesi, çocuk bileşeni ve fatura desteği kaç TL?

Eylül Ayında Aile Destek Ödemesi Yatacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın dar gelirliler için hazırladığı Aile Destek Programı kapsamında farklı kalemlerde ödemeler yapılmaya devam ediyor. Çocukların ve dar gelirlilerin unutulmadığı bu dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan, aile destek ödemelerini uzatarak 1 yıl daha vatandaşlara yardımcı olunacağının altını çizdi. Bu kapsamda verilen aile destek ödemeleri ise hanedeki kişi başına düşen aylık gelire göre hesaplandı. İşte Eylül ayı güncel aile destek ödemesi tutarları:

  • Aylık kişi başına düşen gelir 450 TL ve altında olanlar: 1.250 TL
  • Aylık kişi başına düşen gelir 450 TL üzeri – 911,15 TL ve altında olanlar: 1.100 TL
  • Aylık kişi başına düşen gelir 911,15 TL üzeri – 1372,30 TL ve altında olanlar: 950 TL
  • Aylık kişi başına düşen gelir 1372,30 TL üzeri – 1833,45 TL’den az olanlar: 850 TL alacaklar.

Aile Destek Ödemesi Eylül’ün Kaçında Yatacak?

Eylül ayında verilecek olan aile destek ödemeleriyle ilgili herhangi bir takvim paylaşılmadı. Ancak önceki aylarda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ödemelerin 15’inde yapılacağını aktarmıştı. Bu yüzden bu ay da 15’inde ödemelerin yatmaya başlaması bekleniyor.

Elektrik Tüketim Desteği ve Çocuk Bileşeni Desteği de Yatacak!

Eylül ayında verilecek olan aile destek ödemelerine ek olarak elektrik tüketim desteği ve çocuk bileşeni desteği de verilecek. Bakanlığın 12 ay düzenli olarak ödeme yaptığı bu kalemlerde elektrik tüketim desteğinin tutarları her ay 112 TL ile 225 TL arasında değişiyor. Öte yandan 350 TL ile 650 TL arasında çocuk bileşeni desteği de yine dar gelirlinin hesabına yatacak. Çocuk bileşeni ve elektrik tüketim desteğinin de yine ayın 15’i ile 31’i arasında hesaplara yatması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir