Medya

EZGİ GOĞAN’IN SERGİSİ G-ART BEYOĞLU’NDA

Sıradan, gündelik hayatın güncesini tutarcasına ürettiği resimleri ile genç sanatçı Ezgi Goğan ilk kişisel sergisi ile  17 Haziran’da  G-art Beyoğlu’nda…
 
Her türlü çelişkileri ile artık bir dünya metropolü olan ve kimi  zaman da bir mega köy olarak tanımlanan İstanbul’un dinamiği içinde yaşayan ve varolmaya çalışan bir genç sanatçıdır Ezgi Doğan. “Günlükler” başlığı ile bir araya gelen, sıradan gündelik hayatın güncesini tutarcasına üretiği resimlerde, hayatın içinde yer alan kişilikleri adeta onların ruhlarını didiklercesine, bu arada kendi benliğini didikleme cesareti de göstererek ve bütün içtenliği ile sanrısal, yarı dalgın, spontan bir tutumla ve kendine ait görme modelinin somutlaşmasıdır bu yapıtları.
 
Aldığı sanat eğitimine rağmen, kendini hiç bir şekilde  kısıtlamadan, değerli nesne üretimi mantığının olabildiğince uzağında, kuralları adeta bir kenara iterek ve eline geçirdiği her türden (sıradan) malzemeyle çok içten, olabildiğince emprovize, süprizlere  açık bir tutum gözlemleriz sanatçıda. Bu içtenlikli tavrındaki rahatlık izleyene de hemen geçer. Yapıt ve izleyen arasında kurulan bu iletişim ise, sanatçının amaçladığı unsurlardan biri olarak önemlidir.
 
Eskilerin deyimi ile “Nev’i şahsına münhasır bir ruh haliyle”, bir yap-boz’un parçaları gibi çözümleme gerektiren ve  baktıkça izleyiciye bir yığın yeni şeyler keşfetiren çalışmalar, kimi zaman insanın ruhunda adeta rüzgarlar estirir. Olabildiğince özgün ve sarsıcı bir dünyayı bizlere sunan dışa vurumlardır bunlar. Bu öznel kayıtların satır aralarına bakıldığında; süreç gerektiren bir okumayla,  trajikomik olandan gülünç ve eğlenceli olana bir insanlık dramını görselleştirmeye çalıştığı görülür.
 
 
Sergi 18 Haziran – 19 Temmuz 2014 tarihleri arasında  G-art Beyoğlu’nda 11:00-19:00 saatleri arasında görülebilir.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu