Sosyal Medya

Facebook, 1 Aralık’tan itibaren kullanıcıları ilgilendiren yeni ve önemli bir değişikliğe gidiyor

Sosyal medya devi Facebook, kullanıcı profillerindeki “din”, “siyasi görüş”, “cinsel yönelim” ve “adres” bilgilerinin yer aldığı bölümleri kaldırmaya hazırlanıyor. Yeni değişiklik, 1 Aralık’tan itibaren yürürlüğe girecek.

Meta çatısı altında faaliyet gösteren Facebook, milyarlarca kullanıcısıyla hâlen dünyanın en popüler platformlarından biri konumunda. Bu nedenle de de birçok yenilik uygulamaya sürekli olarak ekleniyor. Şimdi de dev platformun kullanıcıların profillerinde bazı değişikliklere gideceği ortaya çıktı.

Sosyal medya uygulamaları hakkındaki paylaşımlarıyla tanınan Matt Navarra ve medya devi Business Insider’ın haberine göre Facebook, kullanıcıların artık profillerinde bazı kişisel bilgileri paylaşmasını istemeyecek. Bu, daha önce görebildiğimiz bilgilerin artık hesaplarda karşımıza çıkmayacağı anlamına geliyor.

Facebook, profillerdeki dini ve siyasi görüş, cinsel yönelim ve adres kısımlarını kaldırıyor

Gelen bilgilere göre ABD merkezli platform, kullanıcıların profillerinde yer alan ‘Dini Görüş’ kısmının yanı sıra cinsel yönelimleri belirtmek için kullanılan ‘İlgi duyduklarım’ bölümünü de platformdan kaldırma kararı aldı.

Business Insider’a konuşan bir şirket sözcüsü de bu gelişmeyi doğruladı. Bu iki bölümün dışında ‘Siyasi Görüş’ ve ‘Adres’ kısımlarının da artık Facebook profillerinde yer almayacağı, diğer kişisel bilgilerin ise kalmaya devam edeceği belirtildi. Popüler sosyal medya platformu neden bu tarz bir karar aldığını açıklamazken, değişikliklerin 1 Aralık 2022 tarihinden itibaren yürürlüğe gireceğini ekledi

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu